Perseverance розпочав пошук життя у висохлому річищі марсіанської річки

Читать на русском

Марсохід продовжує збирати зразки марсіанського ґрунту в пошуку біосигнатур, які проллють світло на минуле Червоної планети

Читать на русском
Perseverance розпочав пошук життя у висохлому річищі марсіанської річки
Місія з пошуку життя триває вже понад два роки

Марсохід продовжує збирати зразки марсіанського ґрунту в пошуку біосигнатур, які проллють світло на минуле Червоної планети

Марсохід NASA Perseverance розпочав новий етап своєї наукової місії. У четвер, 30 березня, він забрав на борт перший зразок ґрунту зі скелі на під назвою «Верія», аби згодом доставити його на Землю. Учені вважають, що дослідження марсіанського матеріалу дасть можливість встановити, чи існувало колись життя на Червоній планеті.

Зразок ґрунту був узятий зі скелі в кратері Єзеро, куди в рамках місії Mars 2020 американського космічного агентства NASA Perseverance приземлився у 2021 році. На думку вчених, скеля Верія утворилася з відкладень, багатих на глину. Вони знесені вниз за течією стародавньої річки мільйони років тому, коли на Червоній планеті було значно тепліше й зустрічалася вода в рідкому стані, повідомляє видання Tech Times.

Марсохід бере проб ґрунту
Марсохід Perseverance бере пробу ґрунту в кратері Єзеро. Фото: NASA 

У глині намагаються знайти свідчення про існування життя на планеті. Вивчення карбонату в зразку з Верії допоможе дослідникам краще зрозуміти, як функціонувало середовище Марса, коли цей регіон був занурений у рідку воду.

Що робить Perseverance на Червоній планеті

NASA Perseverance — це марсохід, розроблений для дослідження кратера Єзеро на Марсі. Головною метою місії є пошук слідів давнього життя на Марсі. Дані, зібрані марсоходом, як вважають, допоможуть розширити наші уявлення про це явище.

Марсохід оснащений, мікрофонами камерами та іншими інструментами для дослідження поверхні Марса. Разом з Perseverance на планету прибув також невеликий роботизований гвинтокрил «Індженьюйті», до розробки якого долучилися українські вчені.

Perseverance здатний збирати проби гірських порід та зберігати їх для подальшого вивчення. Загалом марсохід уже взяв 29 різних проб ґрунту і 19 залишив в одному з обумовлених місць. Пізніше вчені сподіваються надіслати на Червону планету ще одну місію, призначенням якої буде забрати зразки у Perseverance і доставити їх на Землю, де їх можна буде докладно дослідити в земних лабораторіях.

Життя на Марсі

Раніше вважалося що Марс був безводною планетою, але, як виявилося, і досі на його поверхні є вода у формі льоду, а відносно недавно, «всього лиш» кілька мільйонів років тому на його поверхні були також річки, озера та моря. Більш того, учені з Європейського космічного агентства Mars Express виявили три підземні озера з рідкою водою в районі Південного полюса Марса за допомогою радара автоматичної міжпланетної станції.

Реконструкція Марсу
Вважають, що мільйони років тому Марс міг виглядати так. Фото: реконструкція NASA

Вважається, що існування рідкої води є одним із найголовніших передумов до виникнення життя. Одного разу виникши, форми життя могли б пристосуватися і до таких умов, як на Марсі. Наприклад, на нашій планеті є такі дивовижні організми, як тихоходи, які виживають у просто екстремальних умовах, можуть переживати навіть радіоактивне випромінювання та тимчасове перебування у вакуумі за температур, близьких до абсолютного нуля. Однак, за час свого функціонування в рамках місії, Perseverance поки не виявив нічого подібного.

Проте вчені не втрачають надії знайти якщо не окремі організми, то хоча б їхні залишки. Це допомогло б дізнатися багато чого про життя як явище, еволюцію. А можливо також те, чи є ми самотніми у Всесвіті.

Раніше ми писали про те, як марсохід Perseverance взяв перші зразки марсіанської породи. Інформатор також повідомляв, що вчені придумали, як тераформувати Марс.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.