Науковці придумали, як зробити Марс другою землею

Читать на русском

Вчені розробляють ідеї на випадок можливої колонізації Марса людиною

Читать на русском
Науковці придумали, як зробити Марс другою землею

Вчені розробляють ідеї на випадок можливої колонізації Марса людиною

Марс схожий на Землю, там така ж довжина дня, під поверхнею є вода, мабуть, згодом планета створить досить придатну для дихання атмосферу. Немає однієї з головних відмінностей - магнітного поля, як у Землі. Науковці придумали, як його там створити.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Science .

Марсу не дістає сильного магнітного поля. Але якщо ми хочемо зробити Червону планету другою Землею, нам доведеться штучно створити магнітне поле.

Магнітне поле захищає планету від сонячного вітру та іонізуючих частинок, допомагає запобігти руйнуванню її атмосфери сонячними вітрами.

Ранній Марс мав щільну, багату на воду атмосферу, але вона поступово виснажувалась без захисту сильного магнітного поля.

На жаль, ми не можемо просто відтворити магнітне поле Землі на Марсі. Наше поле створюється у ядрі Землі.

Всередині Марсу ядро ​​менше і прохолодніше. Але, як свідчить нещодавнє дослідження, є кілька способів створити штучне магнітне поле.

Один з них, який серйозно розглядають вчені на Землі – це створення магнітного поля заряджених частинок навколо Марса за допомогою його супутника Фобоса.

 Фобос - найбільший з двох марсіанських супутників, і він досить близько обертається навколо планети, здійснюючи обхід Марсу кожні 8 годин.

Команда пропонує іонізувати частинки з  поверхні Фобоса, а потім прискорити їх. Це, на її думку, створить магнітне поле, достатньо сильне, щоб захистити Марс.

План виглядає вкрай сміливо і може здаватися недосяжним. Насправді це не так, і втілити його реально, хоча труднощі, звичайно, будуть, вважають автори. 

Раніше Інформатор повідомляв, що у NASA показали відео польотів гелікоптера Ingenuity над поверхнею Марса .

Також ми писали, що марсохід Curiosity вивчає рівень радіації на Марсі. Нагадаємо, марсохід NASA виявив на Марсі нові органічні молекули .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі  Інформатор Live . Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.