У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
Команда змогла отримати керн породи розміром з олівець
Американський марсохід Perseverance зміг з другої спроби добути зразки марсіанського ґрунту.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на NASA.
Дані, отримані від марсохода NASA Perseverance, вказують на те, що йому вдалося взяти проби. Першим про успіх з забором проби, який відбувся 1 вересня, повідомив головний інженер проєкту Адам Стелцнер.
"У нас є зразки! Ніколи не був такий щасливий побачити діру в камені", – написав Адам в Twitter.
Після цього NASA отримало фото, на якому видно зразок ґрунту в пробірці після відбору керна. Після отримання перших знімків, де породу видно, марсохід почав процедуру "тремтіння-для-усадки": при ній бурове долото й контейнер вібрують протягом секунди п'ять разів, щоб очистити крайку "пробірки" від залишкового матеріалу. Ця дія також може привести до того, що зразок зісковзне глибше в контейнер. Однак додаткові фото, зроблені після того, як марсохід завершив збір зразків, викликали трохи сумнівів через погані умови сонячного світла. Перед продовженням оброблення зразка марсохід зробить ще одну серію знімків із кращим освітленням.
Система відбору проб Perseverance використовує ударно-роторне свердло і коронку з порожнистим керном на кінці роботизованої руки довжиною (2 метри). Цей інструмент дозволяє отримати зразки ґрунту товщиною з олівець. Усередині свердла під час відбору керна знаходиться пробовідбірна трубка. У команди Perseverance як і раніше є кілька варіантів перевірки відбору проб, в тому числі використання датчика обсягу системи відбору проб (розташованого усередині шасі марсохода) в ролі остаточного підтвердження того, що зразок знаходиться в пробірці. Нагадаємо, 5 серпня перша спроба забору ґрунту закінчилася невдачею через зсув породи під час буріння.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.