Перевіряють військово-облікові документи: ТЦК почали працювати на пунктах пропуску у Чернівецькій області

Відтепер дані чоловіків перевіряють на місці, а не у телефонному режимі - новини України

ТЦК почали працювати на пунктах пропуску у Чернівецькій області
КПП і ТЦК

В Україні на кордонах посилили перевірку чоловіків, які намагаються виїхати за межі України під час воєнного стану та мобілізації.  У Чернівецькій області для перевірки військово-облікових документів для перетину кордону почали залучати представників ТЦК та СП. Вони на місці, а не у телефонному режимі, перевіряють довідки та документи військовозобов'язаних. Таке нововведення запрацювало з нового 2024 року.

Про роботу ТЦК на пунктах пропуску Буковини повідомив помічник начальника Чернівецького прикордонного загону, підполковник Ігор Заруднєв. Він підкреслив, що перевірка документів на місці є набагато ефективнішою. 

За словами Заруднєва, раніше прикордонники у телефонному режиму зв'язувались з ТЦК для перевірки довідок, необхідних для дозволу перетнути кордону військовозобов'язаними чоловіками. Попри те, дуже часто у довідках все ж змінювали дані, приміром, цифру 3 змінювали на 8. Змінювали рік, місяць. Таким чином фактично довідка була видана ТЦК, але на практиці виявлялась підробленою. Щоб зменшити кількість таких випадків, чоловіків почали перевіряти на місці - у пунктах пропуску.

"Наприклад, прикордонник телефонував до ТЦК, казав, що тримає в руках довідку на такого-то громадянина, і просив перевірити, чи її видавали. І довідку видавали, але в ній змінені цифри, наприклад, про відстрочку. Найчастіше було виправлення з "3" на "8". Наприклад, з "2023" року на "2028". Або переправляли не рік, а місяць, щоби залишалося вікно, щоб перетнути кордон. Тобто так, довідка видавалась, але вона вже підроблена і недійсна. Це кримінальна стаття", — розповів Заруднєв.

Підполковник каже, що найчастіше підробляють довідки про багатодітність чоловіків. Підробляють як свідоцтва про народження дітей, так і їх вік. Загалом протягом 2023 року чоловікам у понад 500 випадках було відмовлено у перетині кордону. 

За словами Заруднєва, представники ТЦК здійснюють перевірку військово-облікових документів більш фахово. Спершу ТЦК працювали лише у Луцькому прикордонному загоні, а згодом почали працювати на всьому західному кордоні. У великих КПП представники ТЦК перебувають постійно. 

Які послуги недоступні без довідки з ТЦК та СП?

У зв'язку з посиленням мобілізації в Україні для отримання цілого ряду послуг відтепер необхідна довідка з територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК). Військово-обліковий документ необхідний для працевлаштування, вступу до навчального закладу та навіть для перетину кордону. Також громадяни не зможуть навчатися та навіть виїхати за межі України. Отже, без довідки з ТЦК неможливо:

  • Працевлаштуватися. При прийомі на роботу роботодавець зобов'язаний перевірити наявність військово-облікового документа у працівника. Якщо документа немає, роботодавець не може прийняти працівника на роботу.
  • Вступити на навчання. При вступі до вищого навчального закладу або професійно-технічного навчального закладу вступник зобов'язаний надати військово-обліковий документ. Якщо документа немає, вступник не може бути зарахований до навчального закладу.
  • Перетнути кордону. Державна прикордонна служба України (ДПСУ) вимагає довідку про відстрочку від мобілізації, видану ТЦК.

Черги на кордонах і тотальний контроль ДПСУ

Наприкінці 2023 року, 29 грудня, у Мережі почало масово поширюватися кадри шалених черг на кордонах України, які утворилися через те, що чоловіків з багатодітністю та інвалідністю перестали випускати за межі України. Обурені українці не розуміли, чому так відбувається, адже жодних змін щодо мобілізаційного законодавства та перетину кордону не було. Вмить утворилися довжелезні корки, чоловіки витягували з автівок та автобусів та ретельно перевіряли. У всіх без винятку вимагали актуальну довідку про відстрочку з ТЦК і без неї нікого не пропускали. Особливо ретельно перевіряли тих громадян, які набули інвалідність впродовж 2022-2023 років. Їх не випускали взагалі.

Через добу, коли розлючені українці перекрили кордон, речник ДПСУ Андрій Демченко пояснив, що нова вимога прикордонників законна. Він зазначив, що випадки про фейкову інвалідність та багатодітність почастішали, відповідно, тепер перевірку чоловіків при виїзді з України посилено.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube