Перевірка Києво-Печерської лаври: омбудсмен розказав про умови проживання монахів та загальний стан речей в святині

Читать на русском

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець запевняє, що на території лаври все добре

Читать на русском
Києво-Печерська лавра
Ситуацію постійно тримають на контролі

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець запевняє, що на території лаври все добре

Нещодавно представники Офісу уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (омбудсмена) відвідали Києво-Печерську лавру, де провели перевірку нагального стану речей. За фактом цього моніторингу порушень прав людини виявлено не було.

Про це "Інформатору" розказав український омбудсмен Дмитро Лубінець. Він стверджує, що ситуація постійно тримається на контролі.

Так, після звернення адвоката Української Православної Церкви (УПЦ) омбудсмен відкрив відповідне провадження та направив на територію лаври спеціальну групу. Вони деякий час перебували на території святині та аналізували ситуацію. 

Було встановлено, що всі віряни та священнослужителі, які перебувають в "спірних" 57-му та 58-му корпусах лаври, мають можливість вільно залишити дані приміщення. Вони добровільно знаходяться всередині корпусів і не бажають їх покидати. Також омбудсмен стверджує, що вони мають їжу та питну воду.

"Під час опитування насельників корпусів... було встановлено, що вони мають змогу довільно харчуватися. Також... зафіксовані запаси їжі. За повідомленнями насельників, спрагу втамовують за допомогою води з-під крану. Візуально за зовнішніми ознаками...не встановлено наслідків тривалого голодування або дегідратації організму. Встановлено, що наразі факти моріння голодом відсутні", - повідомляє Лубінець.

Щодо випадків гоніння на вірян УПЦ з боку органів влади, про які заявляють в УПЦ, омбудсмен також має свій вердикт. За словами Лубінця, ніяких ознак подібних процесів виявити не вдалося. 

"Правоохоронці виконують свої обов’язки, забезпечуючи пропускний режим...Адміністрація заповідника повідомила... моніторинговій групі про відсутність перешкод та заборон... на передачу продуктів харчування до корпусів 57 та 58", - каже Лубінець.

Він резюмує, що за результатами перевірки підтвердити слова адвоката УПЦ не може. Сам же Офіс омбудсмена завжди знаходиться на боці прав і свобод людини незалежно від її релігійних переконань, підкреслює Лубінець. 

Конфлікт довкола Києво-Печерської лаври: контекст 

Нагадаємо, що з початком повномасштабної агресії проти України з боку російської федерації довкола УПЦ не вщухають постійні скандали. Чи не найголовнішою історією в цьому процесі є судові процеси щодо Києво-Печерської лаври, в яких основним позивачем проти церкви є Мінкульт. Він вимагає від ченців церкви звільнити територію заповідника. В свою чергу представники УПЦ відмовляються це робити, посилаючись на низку юридичних документів

На початку вересня адвокат УПЦ та Києво-Печерської лаври подав заяву до Офісу омбудсмена. В ній він виклав свої думки щодо ситуації в святині. Зокрема йшлося про переслідування вірян та насельників за фактом їхньої конфесіональної приналежності. За цим зверненням і була проведена перевірка, про результати якої Лубінець розповів журналістам "Інформатору". 

Києво-Печерська лавра є головним центром православ'я на території України та всієї східної Європи, а також однією з головних православних святинь світу. До ситуації довкола лаври прикута увага усієї світової православної спільноти. В цьому контексті для української держави особливо важливо проводити дуже помірковану та зважену політику щодо майбутнього заповідника. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.