Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Захід відбувся у присутності військових омбр ім. князя Острозького і полку імені Кастуся Калиновського
У Києво-Печерській лаврі на північному фасаді Успенського собору встановили меморіальну дошку на честь українського державного, військового та церковного діяча, Великого гетьмана Литовського, князя Костянтина Острозького.
Встановлення меморіалу присвячене 509-м роковинам битви під Оршею (1514), в якій об'єднане українсько-литовсько-польсько-білоруське військо під керівництвом князя Острозького розгромило багатотисячну армію московитів царя Василя ІІІ. На заході були присутні представники посольства трьох країн та військові 30 омбр ім. князя Острозького і полку імені Кастуся Калиновського.
Костянтин Острозький народився в 1460 році на Волині. Він став одним із найвидатніших полководців XVI століття. Став одним із найвидатніших полководців XVI століття — провів 65 битв, програв 3, брав участь в успішних кампаніях проти татар та Московської держави. 8 вересня 1514 року, в битві під Оршею, військо Костянтина Острозького розбило московське військо воєвод Івана Челядніна та Михайла Голиці.
Крім того, Костянтин Острозький був одним із найвизначніших меценатів та власників землі того часу, перетворив Острог на осередок слов'янської культури. Помер 11 вересня 1530 року в Турові, похований у Києво-Печерській лаврі. У 2014 році посол Литовської Республіки в Україні Пятрас Вайтєкунас було ініційував проєкт з відтворення надгробка князю Костянтину Острозькому, який був знищений разом із Успенським собором 3 листопада 1941 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.