Переселенцям з Криму спростять оформлення українських пенсій

Читать на русском

Уряд України хоче скасувати підтвердження уповноваженого органу рф про те, що людині не призначалась пенсія на території Криму

Читать на русском
Переселенцям з Криму спростять оформлення українських пенсій

Уряд України хоче скасувати підтвердження уповноваженого органу рф про те, що людині не призначалась пенсія на території Криму

Переселенці з Криму переймаються через відсутність необхідних документів для оформлення пенсій. З відповідними заявами вони неодноразово звертались на гарячі лінії Мінреінтеграції. Для вирішення проблеми Мінсоцполітики напрацювало зміни до відповідних актів Уряду.

Йдеться про скасування підтвердження уповноваженого органу рф про те, що особі не призначалась пенсія на території Автономної Республіки Крим та Севастополя. Як повідомляє Інформатор, громадські організації проведуть спеціальний аналіз щодо доречності надання низки інших документів, які передбачені порядком виплати пенсій та нададуть відповідні рекомендації.

Поки відповідні зміни опрацьовуються, звернення, які надходять на гарячі лінії Мінреінтеграції та Благодійний фонд "Право на захист", "Крим СОС" та "Донбас СОС", будуть передавати до Мінсоцполітики й вирішувати в індивідуальному порядку.

Куди можна звертатися 

  • "Донбас СОС" - 0800 309 110 (безкоштовно з усіх українських операторів) та 093 500 69 18 (Viber),
  • "Крим СОС" - +38 096 224 01 23 (дзвінки на телефон та месенджери Viber, WhatsApp, Signal, Telegram), +38 063 077 16 19 (тільки месенджери Viber, WhatsApp, Signal, Telegram) за тарифами операторів
  • БФ "Право на захист" - можна звертатись щодня з 7:00 до 22:00 за наступними контактами: "Гаряча лінія" у телеграмі або за телефонами: Vodafone: +38 099 507 50 90 KYIVSTAR: +38 068 507 50 90 lifecell: +38 093 507 50 90 Мінреінтеграції - 1548 (гаряча лінія з кризових питань), +38 066 813 62 39 (гаряча лінія Уповноваженого з питань переселенців).

Чи мають право переселенці з Криму на грошову допомогу від України

Вони відносяться до категорії переселенців, що приїхали з тимчасово окупованих територій. Саме тому вони можуть отримувати виплати. На грошову допомогу від держави мають право люди, які переїхали з тимчасово окупованих територій України (зокрема, ТОТ АР Крим та Севастополь) та з територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які знаходяться в оточенні (блокуванні). А також громадяни, чиє житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження через збройну агресію рф. Та ті, хто подав до 20 травня заявку на відшкодування відповідних втрат. Якщо у вас виникають питання щодо виплат або проблеми з ними, звертайтесь до Мінреінтеграції за номерами:

  • 15-48 – цілодобова гаряча лінія з кризових питань;
  • (096) 078-84-33 – гаряча лінія для дзвінків з-за кордону та з ТОТ, WhatsApp, Telegram, Viber;
  • (066) 813-62-39 – гаряча лінія Уповноваженого з питань переселенців.

Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в Україні повторні заявки на виплати переселенцям прийматимуть до 1 жовтня. 

Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.