Перекис водню: пити чи не пити. Відповідь лікаря Комаровського

Коли саме слід застосовувати цей препарат, а коли він не здатний допомогти та навіть може нанести тяжку шкоду

Лікар Комаровський
Перекис водню має помірний зовнішній ефект.

Перекис водню, звісно ж, використовується в медицині. Однак інколи шахраї переконують довірливих пацієнтів, що з її допомогою можна вилікувати певні захворюванн, а це не так.  Відомий лікар Євген Комаровський пояснив, коли саме слід застосовувати перекис водню, а коли він не здатний допомогти та навіть може нанести тяжку шкоду. 

Для чого потрібен перекис водню

Перекис водню є окислювачем і, відповідно, антисептиком. Це дезинфікуючий засіб помірної ефективності. Так, до прикладу, водно-мильний розчин, за словами Комаровського, має ту саму ступінь ефективності, але діє м'якше. Перекис водню здатний викликати подразнення навколо порізів та ран. 

Крім того, перекис водню має помірну кровоспинну дію. Для обробки ран він найчастіше використовується у вигляді 3% розчину. Також його розчин капають у вуха від вушної сірки. Втім, як зазначив лікар, в цьому випадку його можна замінити звичайною содою. Перекис водню також рекомендують при запальних процесах в порожнині рота - стоматитах та гінгівітах. Крім того, інколи його застосовують в стоматології для відбілення зубів. 

В медзакладах перекис застосовується, як дезинфікуючий засіб від поширення там певних інфекцій. Перекис водню 6-10% використовують для знебарвлення волосся. Існує 35-60% перекис водню, який називають харчовим і використовують для дезинфекції басейнів. Розчин перекису водню в 90% є промисловим та використовується для відбілювання паперу й тканин, для виготовлення поролону та у якості ракетного палива. 

Чому не можна пити перекис водню

Перекис водню, який приймається внутрішньо, за даними медика, дуже часто викликає опіки слизової оболонки ЖКТ та дихальних шляхів. Часом це призводить до летальних наслідків, наполягає лікар Комаровський. 

"Друзі, перекис водню внутрішньо - це чистої води шарлатанство, небезпечне для життя! Звісно, якщо ви вже вирішили йти цим шляхом - ідіть, та хоча б не ведіть ним власних дітей" - резюмував він.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube