«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
На ресурсі можна відслідковувати зброю та обладнання, яке передається Києву
Пентагон запустив спеціальний вебсайт, на якому можна відстежувати американську допомогу для України. Йдеться про техніку, зброю та обладнання, яке союзники передають Києву. Очікується, що таким чином допомога від США буде краще піддаватися нагляду та обліку.
Про це пише видання The Hill. Сайт Пентагону ж має назву Ukraine Oversight та знаходиться за цим посиланням.
Заявляється, що сайт запустили в координації з Офісом генерального інспектора Державного департаменту США та Агентством США з міжнародного розвитку. Цей портал з'явився якраз в той час, коли республіканці в Конгресі продовжують затримувати нове фінансування для України і ставлять під сумнів належний облік зброї, що постачається Києву.
В заяві Пентагону йдеться про те, що сайт надає інформацію від понад 20 наглядових відомств США. Вони відомі як Міжвідомча робоча група з нагляду за Україною. Мета її роботи - гарантування того, що вся допомога Україні буде використана за прямим призначенням, тобто на полі бою. Окрім цього, на сайті також є контактна інформація, за якою можна повідомити про будь-які звинувачення у шахрайстві, розтраті або нецільовому використанні допомоги, що її американський уряд передає Києву.
"Вебсайт є зручним універсальним ресурсом для людей, які можуть дізнатися більше про наші широкі зусилля в рамках наглядової спільноти з нагляду за використанням коштів платників податків для реагування США на ситуацію в Україні", - заявив генерального інспектора Пентагону Роберт Сторч під час брифінгу.
Також на даній сторінці можна буде подивитися інформацію про те, скільки допомоги Америка вже надала українській стороні з початку повномасштабного російського вторгнення. Наразі ця цифра становить 113,4 мільярдів доларів. Правда, більшість з цієї суми залишилася в самих США та пішла на оплату оборонних замовлень.
Нагадаємо, що американські республіканці (переважно трампісти), які наразі блокують допомогу від США для України, вже давно ставлять питання щодо мільярдів доларів, які спрямовуються Києву. Зокрема, їх хвилює, чи здійснюється належний нагляд за коштами та озброєннями, що їх виділяють Україні.
У Пентагоні підтверджують деякі проблеми з відстеженням розходу коштів, однак не бачать підтверджень якогось шахрайства чи нецільового використання. Сама ж ця тема є вкрай політизованою в контексті майбутніх американських президентських виборів, які пройдуть вже цієї осені.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Розв'язка на перетині вулиць Полярної та Богатирської у Києві будується швидкими темпами - вже зведено два шляхопроводи довжиною по 125 метрів, бетонуються суцільні плити. Якими будуть наступні кроки, і коли відкриють проїзд, розповідає інфраструктурний оглядач Павло Авдокушин.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.