Кошти з’явилися завдяки економії в уже укладених раніше контрактах
У Міністерстві оборони США прокоменнтували оголошення першого у цьому році пакету безпекової допомоги Україні на суму 300 мільйонів доларів. Його назвали “унікальним випадком” на тлі блокування додаткового фінансування Конгресом.
Про це заявила речниця Пентагону Сабріна Сінгх на брифінгу. Її слова цитує видання “Європейська правда”.
За її словами, гроші з'явились у Пентагону завдяки економії в уже укладених контрактах на заміщення переданої Києву зброї. Водночас вона прокоментувала можливість інших американських відомств щодо допомоги ЗСУ.
“Якщо будуть будь-які інші контракти, які будуть укладені в межах тендеру, ми, звичайно, дамо вам знати. Таке трапляється, але це були унікальні обставини”, – підкреслила Сінгх.
Вона зазначила, що міністр оборони Ллойд Остін та президент Джо Байден вважали важливим використання цих контрактів, щоб передати надзвичайних пакет безпекової допомоги. Втім, не підтвердила, чи вирішив Білий дім передати Києву далекобійні ракети ATACMS, про які повідомляли ЗМІ.
Ще 12 березня стало відомо, що Сполучені Штати Америки виділили Україні військову допомогу на $300 млн. До нового пакету увійдуть снаряди й ракети для артилерії GMLRS і HIMARS, системи для ППО та багато іншого. Але очікуваних ракет HIMARS, про які писала американська преса, немає.
Зазначалося, що до списку увійдуть ПЗРК Stinger, протитанкові засоби, боєприпаси для ППО, снаряди калібру 155 мм, повідомили у Пентагоні. Також там є ракети й артснаряди GMLRS і HIMARS.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
В мережі активно обговорюється можливість появи "Вугледарського котла". Цікаво, що зазвичай про подібні ситуації говорили після їх виникнення, коли вже нічого не можна було змінити. Але чи можливий зараз такий ризик на найбільш небезпечних напрямках фронту? Про це розповість політолог Андрій Золотарьов. Приєднуйтесь до обговорення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.