Пентагон має намір надіслати до Києва ще кількох воєнних радників і контингент з 60 військових - Polіtico

Додаткові військові з Міноборони США допомагатимуть із матеріально-технічним забезпеченням та наглядатимуть за зброєю, яку США надсилають Україні

Пентагон, Київ
Радники і військовий контингент США не братимуть участь у бойових діях

У Міністерстві оборони США розглядають можливість виряджання додаткових військових радників до свого посольства, розташованому в Києві. Також не виключено, що в Україні розмістять певний військовий контингент, близько 60 людей, але не для бойових дій, а лише для консультативної місії. Це називають ще одним доказом американської прихильності до України

Видання Polіtico посилається на речника Пентагону, генерал-майора Пета Райдера, який надав журналістам цю інформацію. Наголошують, що радники не виконуватимуть бойових обов’язків, а радше консультуватимуть і підтримуватимуть український уряд і військових.

"Упродовж цього конфлікту Міністерство оборони переглядало та коригувало нашу присутність у країні відповідно до змін умов безпеки. Наразі ми розглядаємо можливість відправлення кількох додаткових радників для посилення Управління оборонного співробітництва (ODC) у посольстві", - сказав Райдер у коментарі виданню. 

Райдер відмовився обговорювати конкретну кількість персоналу з міркувань оперативної безпеки та захисту сил. Але журналісти володіють інформацією з власних джерел, що, ймовірно, йдеться про двох-чотирьох додаткових осіб.

Також, за інформацією видання, в Україні може з'явитися невеликий контингент американських військ для консультативної місії. Можливо йдеться про кілька десятків військових, які підпадають під ті ж обмеження на поїздки, що й усі співробітники посольства. Просто кажучи, у бойових діях вони не братимуть участі. 

"Додаткові війська підтримуватимуть зусилля з матеріально-технічного забезпечення та нагляду за зброєю, яку США надсилають Україні. Новий контингент також допомагатиме українським військовим з обслуговуванням озброєння. Поки не зрозуміло, скільки додаткових американських військ зрештою буде направлено в Україну, але двоє офіційних осіб сказали нам, що їхня кількість сягатиме 60", - пише  Polіtico. 

Журналісти зауважують, що додаткові війська, навіть у небойовій ролі, розширять військову присутність США в Україні. Президент Джо Байден давно пообіцяв, що війська США не братимуть участі у війні від імені України, оскільки це збільшить ризик прямого зіткнення між американськими та російськими силами.

"Одне із завдань, яке вирішуватимуть радники, – допомогти українцям спланувати підтримку складного обладнання, наданого США, оскільки влітку очікується посилення бойових дій. Вони також підтримають відносно невеликий контингент у посольстві США в Києві та координуватимуть нові поставки зброї, коли поточний додатковий законопроект у Конгресі стане законом і дозволить більше зброї та обладнання надходити до українських фронтів", - підсумовує видання. 

Допомога Україні від США

Напередодні Палата представників проголосувала за військову допомогу для України. Це ще не фінал - законопроєкт має пройти голосування у Сенаті та потрапити на підпис до президента. Але є надія, що вже скоро до України почне надходити довгоочікувана збройна допомога від США на суму 60,8 мільярда доларів. Сенат може проголосувати за це на початку наступного тижня. Білий дім заявив, що підтримує закон.

Виконавчий директор Renew Democracy Initiative Уріель Епштейн запевнив, що в США місяцями готувалися до цього дня і що деякі засоби вже повантажили на літаки в Європі й вони готові до відправлення. Насамперед мають привезти ракети й засоби протиповітряної оборони. 

Нагадаємо, остаточного рішення про те, наскільки великим буде першим транш військової допомоги й що в ньому буде, остаточно не відомо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube