Пенсійне забезпечення працівників поліції здійснюється відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»
В Україні пенсії призначаються виключно після звільнення працівника з поліції. У разі повторного вступу на службу — виплата пенсії припиняється. Про це розповіли у Головному управлінні Пенсійного фонду в Донецькій області.
Пенсійне забезпечення працівників поліції здійснюється відповідно до Закону України від 09.04.1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». До структурних підрозділів поліції належать:
Пенсії призначаються виключно після звільнення працівника з поліції. У разі повторного вступу на службу — виплата пенсії припиняється. Після повторного звільнення пенсія поновлюється з урахуванням загальної вислуги років на дату останнього звільнення.
Час проходження служби в поліції зараховується:
Посади, служба на яких зараховується до вислуги років, визначені статтею 78 Закону України від 02.07.2015 року № 580-VIII.
Пенсія за вислугу років призначається, якщо:
Пенсія по інвалідності призначається, якщо працівник поліції став особою з інвалідністю:
Пенсія у разі втрати годувальника призначається членам сімей поліцейських, які:
Незалежно від перебування на утриманні, право на таку пенсію мають:
Пенсії по інвалідності та в разі втрати годувальника призначаються незалежно від тривалості служби.
У ПФУ вказують, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2025 рік", постановою Кабінету міністрів України від 31 грудня 2024 року № 1553 передбачено, що з 1 травня 2025 року доповнено категорії громадян, яким право на отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг визначається з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї. До таких категорій належать, зокрема, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Національної поліції, податкової міліції, Бюро економічної безпеки, державної пожежної охорони, Державної кримінально-виконавчої служби, служби цивільного захисту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації. Їм пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (4 240 гривень).
Оскільки пільги виплачуються за попередній місяць у наступному, значить, ви не отримали пільгу в червні за травень, оскільки розмір середньомісячного сукупного доходу вашої сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищив величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу 4 240 гривень. З категоріями осіб, яким у 2025 році пільги надаються урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, можна ознайомитись за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.