Працівники Пенсійного фонду виявили розбіжності в написанні прізвища жінки у трудовій книжці
Жінка звернулась до Пенсійного фонду з приводу оформлення пенсії. Однак вона отримала відмову, бо у її трудовій книжці є розбіжності в написанні прізвища. Про це йдеться у рішенні Пересипського районного суду Одеси, опублікованому 27 червня 2025 року.
25.01.1978 року на жінку оформили трудову книжку. В ній її прізвище вказано російською мовою, після реєстрації шлюбу прізвище закреслено та зазначено прізвище російською мовою. Надалі вона розірвала шлюб та у свідоцтві про розірвання шлюбу її прізвище зазначено інакше. У 2017 році вона повторно укладає шлюб з громадянином, і у свідоцтві про шлюб її прізвище знову зазначено інакше. У березні 2025 року громадянка звернулася до ГУ ПФУ в Одеській області з приводу оформлення пенсії, але через розбіжності в написанні прізвища в оформлені пенсії було відмовлено.
Позов жінки задовольнили. Суд вирішив встановити юридичний факт, а саме що трудова книжка від 25.01.1978 року належить їй.
"Судом встановлено, що метою встановлення факту належності заявнику трудової книжки є необхідність в оформленні передбаченого законом державного пенсійного забезпечення. Беручи до уваги те, що заявниця позбавлена можливості в іншому, ніж у судовому порядку встановити факт належності трудової книжки, суд приходить до висновку, що надані заявником докази є належними, допустимими, достовірними, а у своїй сукупності достатніми для задоволення даної заяви", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.