Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Експерти стверджують, що наслідки будуть відчутними для виробників напівпровідникової продукції та електромобілів
У понеділок, 3 липня, Китай оголосив, що прийняв рішення про введення з 1 серпня контролю на експорт сировини, критично-важливої для сучасних високотехнологічних галузей економіки, зокрема виробництві напівпровідників та електромобілів. Йдеться про галієві та германієві продукти китайської промисловості, що у вигляді сировини йшли на експорт. Це стало новим витком торговельної війни зі Сполученими Штатами та може спричинити збої в глобальних ланцюжках поставок та здорожчання готової продукції.
Рішення, прийняте напередодні візиту до Пекіну міністра фінансів США Джанет Єллен, має стати відповіддю на стримування технологічного прогресу Китаю, повідомляє Reuters. Ймовірно воно стане предметом торгу щодо зняття з КНР санкцій Заходу. Сполучені Штати та Нідерланди планують влітку запровадити нові обмеження на продаж до Китаю мікросхем, які можуть використовуватися у ВПК.
Західні компанії гарячково шукають альтернативних постачальників аби уникнути затримок у виробництві. Експерти стверджують, що Китай може ввести нові обмеження на експорт рідкоземельних елементів, які використовуються в електромобілях та військовій техніці.
«Галій і германій — це лише пара другорядних металів, які настільки важливі для асортименту технологічної продукції, і Китай є домінуючим виробником більшості цих металів. Припускати, що інша країна може замінити Китай у найближчому майбутньому, — це фантазія. навіть у середньостроковій перспективі», — сказав Пітер Аркелл, очільник Глобальної гірничої асоціації Китаю.
Торік найбільшими імпортерами галієвої сировини були Японія, Німеччина та Нідерланди. Германій найбільше імпортували Японія, Франція, Німеччина та Сполучені Штати. Західні компанії орієнтувалися на масове виробництво з КНР. Для ринку втрата китайської сировини — болючий удар, але є і інші країни-виробники, зокрема Австрія та Німеччина. Просто їхня продукція буде дорожчою та потрібно більше часу, щоб розширити виробництво. Акції деяких виробників цих металів виросли у вівторок, йдеться зокрема про Yunnan Lincang Xinyuan Germanium Industry Co, Yunnan Chihong Zinc & Germanium Co, Lynas Rare Earths.
Раніше ми розповідали про те, що в Китаї опрацьовують план «Z» на випадок розгортання глобального конфлікту зі США. А ще ми писали про те, яку збою готує Китай для війни за Тайвань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.