Пекін завдав удару у відповідь: новий виток у китайсько-американській війні мікросхем

Експерти стверджують, що наслідки будуть відчутними для виробників напівпровідникової продукції та електромобілів

Китай мікросхеми
Китай хоче підірвати високотехнологічні галузі Заходу

У понеділок, 3 липня, Китай оголосив, що прийняв рішення про введення з 1 серпня контролю на експорт сировини, критично-важливої для сучасних високотехнологічних галузей економіки, зокрема виробництві напівпровідників та електромобілів. Йдеться про галієві та германієві продукти китайської промисловості, що у вигляді сировини йшли на експорт. Це стало новим витком торговельної війни зі Сполученими Штатами та може спричинити збої в глобальних ланцюжках поставок та здорожчання готової продукції.

Галій та германій
Галій та германій критично важливі для технологічної промисловості. Фото: Bloomberg

Рішення, прийняте напередодні візиту до Пекіну міністра фінансів США Джанет Єллен, має стати відповіддю на стримування технологічного прогресу Китаю, повідомляє Reuters. Ймовірно воно стане предметом торгу щодо зняття з КНР санкцій Заходу. Сполучені Штати та Нідерланди планують влітку запровадити нові обмеження на продаж до Китаю мікросхем, які можуть використовуватися у ВПК.

Наслідки для економіки

Західні компанії гарячково шукають альтернативних постачальників аби уникнути затримок у виробництві. Експерти стверджують, що Китай може ввести нові обмеження на експорт рідкоземельних елементів, які використовуються в електромобілях та військовій техніці.

«Галій і германій — це лише пара другорядних металів, які настільки важливі для асортименту технологічної продукції, і Китай є домінуючим виробником більшості цих металів. Припускати, що інша країна може замінити Китай у найближчому майбутньому, — це фантазія. навіть у середньостроковій перспективі», — сказав Пітер Аркелл, очільник Глобальної гірничої асоціації Китаю.

Завод у Техасі
Виробники напівпровідників та електроавтомобілів постраждають найбільше. Фото: "Голос Америки"

Торік найбільшими імпортерами галієвої сировини були Японія, Німеччина та Нідерланди. Германій найбільше імпортували Японія, Франція, Німеччина та Сполучені Штати. Західні компанії орієнтувалися на масове виробництво з КНР. Для ринку втрата китайської сировини — болючий удар, але є і інші країни-виробники, зокрема Австрія та Німеччина. Просто їхня продукція буде дорожчою та потрібно більше часу, щоб розширити виробництво. Акції деяких виробників цих металів виросли у вівторок, йдеться зокрема про Yunnan Lincang Xinyuan Germanium Industry Co, Yunnan Chihong Zinc & Germanium Co, Lynas Rare Earths.

Раніше ми розповідали про те, що в Китаї опрацьовують план «Z» на випадок розгортання глобального конфлікту зі США. А ще ми писали про те, яку збою готує Китай для війни за Тайвань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube