Прокурор просив замінити запобіжний захід: особисті зобовʼязання на 2 місяці, не відлучатися від населеного пункту де перебуває його частина, а також утриматися від спілкування з колишнім командиром, співробітниками НАЗК та своєю екс-частиною
Печерський суд почав розглядати справу голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. На процес приїхало чимало відомих людей, у тому числі нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк. А також був помічений Володимир Бойко, журналіст, через заяви якого проти Шабуніна й почали кримінальне провадження.
Железняк опублікував фото з Печерського суду, де написав, що Шабунін перебуває у гарному настрої та готовий "боротися". Згодом у суді оголосили перерву до вирішення питання про відвід. Пізніше засідання продовжилося. У клопотання про перенесення суду на прохання захисників Шабуніна було відмовлено.
Прокурор просив замінитизапобіжний захід. Зокрема, на
На процесі також помітили журналіста Володимира Бойка. Саме через його заяву у ДБР почалося розслідування проти антикорупціонера. Глеб Гусев, співзасновник видання "Бабель", пише про Володимира Бойка наступне:
Володимир Бойко під час спілкування з журналістами у суді повторив, що Віталій Шабунін, за його словами, отримував виплати за службу у війську. Водночас на цій самій службі, каже він, голова ЦПК жодного разу не з'являвся.
У результаті суд обрав запобіжний захід по Віталію Шабуніну у вигляді особистого зобовʼязання. Про це поідомив Железняк.
У голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна 11 липня пройшли обшуки. Як повідомили в ЦПК, силовики з ДБР зʼявилися на місце його служби у Чугуївському районі Харківщини та в дім, де проживає його родина. Під час слідчих дій у Шабуніна вилучили телефон.
У ЦПК стверджують, що обшуки проводилися без рішення суду, що суперечить процесуальним нормам. Сам Шабунін повʼязав дії силовиків зі своєю антикорупційною діяльністю, зокрема — з блокуванням законопроєкту про фактичну амністію за корупцію в оборонних закупівлях. Його авторами, за словами ЦПК, є понад 120 нардепів від "Слуги народу".
Фракція "Голос" розцінила обшуки як політичну розправу.
“Обшуки проводилися без ухвали суду, що суперечить КПК. Це створює ризик використання силовиків для тиску на політичних опонентів”, — йдеться у заяві фракції.