Через обшуки у Шабуніна фракція "Голос" вийшла з гучною заявою

Члени депутатської фракції ГОЛОС закликали владу "зупинити незаконні дії правоохоронних органів та надати публічні роз'яснення ситуації"

Обшук у Шабуніна, Голос
У Голосі прокоментували обшуки в Шабуніна. Колаж: Інформатор

У фракції "Голос" прокоментували обшуки, які пройшли у голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна. Кажуть, що правоохоронці можуть використовуватись владою з метою політичної розправи. Тому депутати закликали надати роз'яснення навколо ситуації з "тиском".

Про це йдеться у заяві депутатської фракції ПП "ГОЛОС". Її оприлюднив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.

У зверненні заявили, що обшуки проводилися без ухвали суду, що суперечить кримінально-процесуальному законодавству, яке не передбачає проведення обшуків та вилучення будь-яких речей до внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР. Через це депутати і заявили, що правоохоронці можуть використовуватися владою для політичної розправи - і такі дії називають неприйнятними.

"Використання правоохоронних органів з метою тиску на політичних опонентів влади набуває ознак системності. І це в рази небезпечніше у момент, коли ворог робить все для розколу суспільства, а опоненти серед членів ЄС у цей час критикують Україну, намагаючись зірвати процедуру вступу", - наголосив член депутатської фракції ПП "ГОЛОС" Ярослав Юрчишин.

Члени Голосу закликали владу "зупинити незаконні дії правоохоронних органів". Також вони закликають "надати публічні роз'яснення ситуації навколо тиску на Віталія Шабуніна та його родину".

Обшуки у Шабуніна

Інформатор писав, що у голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна відбулися обшуки. ЦПК повідомив, що обшуки відбулися по місцю служби Шабуніна - у Чугуївському районі Харківської області. А по вдова, де проживає дружина та діти антикорупціонера. Також повідомляється, що співробітники ДБР вилучили у Шабуніна телефон. Цим обшукам передувала тривала кампанія із критикою на адресу Шабуніна. Зокрема повідомлялося, що його викриття підривають міжнародний імідж України. 

Інформатор раніше оприлюднив коментар іншого журналіста-розслідувача Володимира Бойко, якого повʼязують із Telegram-каналом "Записки пасквілянта": 

"Шабунін і ще один батько-засновник ЦПК – тричі засуджений за квартирні крадіжки Шерембей – з метою уникнути мобілізації в березні 2022 року звернулись до командира 207 окремого батальйону ТрО підполковника Юшка й були «заднім числом» фіктивно оформлені на службу", - писав Бойко ще у жовтні 2024 року. 

У квітні 2025 року видання "Факти" із посиланням на власні джерела повідомило, що невдовзі Шабунін отримає підозру у цій справі. Проте чи справді ця служба була фіктивною, може вирішити лише суд. Поки ж зазначимо, що обшуку у Шабуніна передувала інформація, що його перевели на лінію бойового зіткнення. Про це Шабунін сам повідомив у Telegram 10 липня. 

Інші антикорупціонери також зараз відчувають тиск з боку окремих представників влади та громадських активістів, так само як Шабунін. Їх репутацію подекуди намагаються нищити у дивовижні способи. Наприклад, відомий політик Гончаренко "викрив", що розслідувач Денис Бігус працює на контррозвідку СБУ

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube