База НАТО в Німеччині переведена в стан підвищеної готовності через диверсії з боку РФ - Financial Times

Це сталося на початку цього місяця, оскільки Москва, здається, нарощує зусилля з дестабілізації європейської підтримки України

НАТО
НАТО попереджало про можливі акти саботажу та кібератаки з боку Росії. Фото бази в Гайленкірхені: власна робота J. Patrick Fischer

Одна з найважливіших військових баз НАТО була переведена в режим підвищеної готовності після отримання розвідувальної інформації про можливу диверсійну атаку з боку російських агентів. Йдеться, зокрема, про авіабазу Гайленкірхен. Вона знаходиться на північному заході Німеччини та є місцем базування флоту авіаційної розвідки НАТО Awacs.

Як повідомляє Financial Times, у четвер увечері 22 серпня з бази відправили додому весь необов’язковий персонал, впровадивши безпекові заходи. Це вже другий випадок на військових об’єктах у Німеччині за останні два тижні.

За словами представника бази, яка розташована неподалік кордону з Нідерландами, на головні військові операції це не вплине. І НАТО продовжуватиме виконувати польоти Awacs, що надають альянсу важливу інформацію раннього попередження та розвідувальні дані про військову активність ворога.

"Повітряно-десантні сили раннього попередження та управління НАТО підвищили рівень безпеки на авіабазі Гайленкірхен, - заявив речник Донні Деммерс. - Ці заходи базуються на розвідувальних даних, які вказують на потенційну загрозу... Безпека нашого персоналу є найвищим пріоритетом. Основні операції на базі продовжуються без змін".

Деммерс додав, що підвищена готовність є превентивним заходом. Для забезпечення додаткової безпеки на базі було залучено військових та місцеву поліцію. Наразі жодних ознак порушення периметра бази не виявлено. Очікується, що рівень загрози може бути знижений у п'ятницю, 23 серпня.

Блокування аеродрому, відоме в термінології НАТО як рівень тривоги Чарлі (другий найвищий рівень надзвичайного стану), сталося після того, як інша військова база, розташована в Кельн-Вані, була приведена в стан готовності. Це сталося на початку місяця через виявлення прорізаної огорожі, що, ймовірно, було спробою ДРГ дістатися до водопроводу бази.

Також був і другий інцидент з проникненням на територію бази НАТО у Гайленкірхені. Тут також було запобігання спробі проникнення на територію, однак, офіційні особи стверджують, що ці інциденти не пов'язані між собою. Військові об'єкти по всій Німеччині були попереджені про можливість диверсій, що, за даними західних спецслужб, є частиною зростаючої кампанії таємного терору, організованої російськими шпигунами та їхніми довіреними особами.

Минулого тижня 10 000 жителів поблизу військової бази в Мехерніху отримали рекомендацію пити лише бутильовану воду після того, як в огорожі навколо насосної станції були виявлені дірки. Втім, влада дійшла висновку, що запаси води не були забруднені.

Роль бази НАТО у Гайленкірхені у війні проти Росії та диверсії з боку Кремля

Флот систем Awacs, що базується в Гайленкірхені, є ключовим елементом обороноздатності НАТО і використовується для підтримки України, надаючи їй важливі розвідувальні дані. Польоти Awacs у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем дозволили зібрати значну кількість даних про російські військові позиції та маневри завдяки їхнім потужним можливостям дальнього спостереження.

Західні служби безпеки підозрюють, що Кремль доручив своїм спецслужбам завдати шкоди європейським військовим об'єктам та критичній інфраструктурі у відповідь на підтримку України з боку Європи. Це збігається зі звинуваченнями Москви у бік Заходу у сприянні українському контрнаступу в Курській області Росії, який розпочався на початку місяця.

Хоча у Кремля є довга історія саботажу, цього року спостерігається зростання кількості агресивних та скоординованих спроб, повідомляють представники розвідки Financial Times. З того часу по всій Європі було заарештовано чимало людей у зв'язку зі звинуваченнями у змовах, які мали різний рівень небезпеки.

Операції російських агентів описують як кампанію "уколів шпильками", спрямовану на виявлення слабких місць європейської армії та інфраструктури, а також на підрив підтримки України. Минулого місяця було розкрито змову щодо вбивства виконавчого директора найбільшого в Європі виробника зброї Арміна Паппергера з компанії Rheinmetall через підтримку Києва його компанією. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що ця змова не є одиничною спробою.

Які шанси України стати членом НАТО

Україна може стати членом Північноатлантичного Альянсу попри те, що частина її територій може бути окупована при цьому росіянами. Так вважає президент Чехії Петр Павел, який нагадав як свого часу НАТО знайшло рішення для Західної Німеччини.

Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що не може назвати точну дату вступу України до НАТО. Але це станеться, коли серед членів Альянсу буде досягнуто консенсусу і бойові дії в Україні повністю припиняться

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube