Паводок на Закарпатті: підтоплені села, перекриті траси, залиті водою сільськогосподарські угіддя - відео

330 гектарів земель опинилися під водою

Паводок на Закарпатті
Станом на зараз рівень води потихеньку починає падати

На Закарпатті стався паводок. В Хустському та Берегівському районі затопило державну трасу Н-09. Також під водою опинилося 330 гектарів сільськогосподарських угідь. Все через масштабні опади, які фіксувалися в регіоні останні дні. 

Втім, наразі ситуація контрольована, повідомляють в Службі відновлення та розвитку Закарпаття. Потроху вода починає спадати. 

Через підтоплення довелося перекрити державну трасу Н-09. Станом на ранок, 19 січня рух цим автошляхом між населеними пунктами Вільхівка та Гребля досі неможливий. На місці фахівці вже встановили відповідні дорожні знаки.

Також там працює патрульна поліція, яка повідомляє водіям про перекриття дороги. Доводиться розвертатися назад та шукати об'їзд.

Крім того, на автодорозі обласного значення Т-07-19 між селами Великі Ком‘яти та Заріччя стався перелив води через проїжджу частину. Втім, рух тут поки що не перекрито, а фахівці стежать за оперативною ситуацією.

Ситуація з паводком непроста, але контрольована, повідомила речниця ДСНС в Закарпатті Наталя Батир. Підтоплення є локальними, експерти уважно слідкують за перебігом подій.

"Через значні опади 18 січня на Закарпатті сформувалася паводкова хвиля на найбільших річках області. Не дивлячись на те, що це страшно виглядає на відео, ситуація контрольована. Ми фіксуємо локальні поодинокі підтоплення підвальних приміщень. Рятувальники надають допомогу громадянам. Станом на вчора всі п'ять викликів були опрацьовані, вода відкачана. На ранок викликів немає", - зазначила речниця ДСНС.

За словами чиновниці, станом на той же ранок 19 грудня, підтоплено 330 гектарів сільськогосподарських угідь, переважно в долині річки Боржава в Хустському та в Берегівському районах. Також синоптики попереджають про можливе підтоплення селища Буштино. Втім, наразі ситуація там не є критичною.

Паводки в Україні

Зазначимо, що паводки не є чимось новим для України. Через специфіку погодних умов та рельєфу держави подібне трапляється регулярно. Зокрема, перед Новим роком-2024 наприкінці грудня паводок стався на Чернігівщині

А в квітні 2023-го таке явище зафіксували в Києві. Рівень води у Дніпрі значно підвищився, через що затопило деякі набережні та парки. Однак найчастіше паводки трапляються на Західній Україні, через рельєф місцини та велику кількість річок. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube