У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Прибережна частина столиці все ще під водою
Станом на 10:00 20 квітня рівень води в річці Дніпро в Києві біля моста “Метро” склав 9 337. У Київській міській військовій адміністрації (КМВА) зазначили, що це на 10 сантиметрів менше, ніж було минулої доби. Падіння води фіксують вже кілька днів, але прибережна територія столиці все ще затоплена.
Про це повідомив начальник КМВА Сергій Попко на офіційному Telegram-каналі. Не дивлячись на те, що рівень води дійсно продовжує знижуватися, поки що це не дозволяє говорити про швидкий відхід води від берегів та набережної території. Загалом, затоплення все ще спостерігаються на заплавах та прирічкових територіях у міських та приміських зонах. Крім цього, можливий перелив дамби місцевого значення в заплаві Дніпра через затоку Підбірна.
“Проте, аварійних підтоплень по місту Києву не зафіксовано. За прогнозами Укргідрометцентру, пік паводку очікується 22 квітня. Але очікуваний максимальний рівень водопілля на Дніпрі в межах м. Києва не несе загрози промисловим об’єктам і житловим масивам міста”, – зазначив Сергій Попко.
Окремо в Адміністрації додали, що всі відповідні служби столиці знаходяться в стані готовності. У разі виникнення надзвичайних ситуацій будуть задіяні всі необхідні ресурси для усунення їхніх наслідків.
Прогнозів щодо того, коли рівень води впаде достатньо, аби звільнити прибережні території, що були місцями відпочинку та садово-дачної забудови, поки не дають. Пік паводку ще не настав, але на аварійних підтоплень в столиці не очікують.
Укргідрометцентр нещодавно оцінив, що пік паводку очікується 22 квітня. Водночас, підвищення не має бути значним. Критичний рівень води становить 9 415 сантиметрів, і за всіма прогнозами цього значення він не досягне навіть на піку. Проте, всі необхідні служби готові розбиратися з можливими негативними наслідками паводку.
Паводок почався з 14 квітня. Основна версія, чому це сталося, пов’язана з руйнуванням дамби, що призвела до затоплення селища Іванків у Чорнобильській зоні. Зазначається, що влада вирішила відкрити шлюзи Київського моря, аби впоратися з проблемою. Вода спустилася вниз за течією, через що почало затоплювати Київ. Очікується, що згодом рівень води нормалізується.
Нагадаємо, що 20 квітня в Україні очікуються дощі та грози.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.