Павел зібрав усю суму: Чехія найближчим часом купить снаряди для ЗСУ

Читать на русском

Союзники України виділили кошти на придбання 800 тисяч снарядів поза межами ЄС, щоб компенсувати дефіцит на фронті

Читать на русском
Петер Павел
На все знадобиться 1,5 мільярда євро

Союзники України виділили кошти на придбання 800 тисяч снарядів поза межами ЄС, щоб компенсувати дефіцит на фронті

Європейські країни зібрали всю суму необхідну для придбання 800 тисяч артснарядів на потреби Збройних Сил України. Чехія взяла на себе зобов’язання організувати доставку найближчими тижнями. Перелік країн-постачальників Прага засекретила.

Про це заявив президент Чехії Петр Павела, повідомляє агенція ČTK. Тепер Прага має намір підписати меморандум із вісімнадцятьма країнами, що долучились до ініціативи.

«Станом на ранок ми зібрали загальну суму для закупівлі всіх боєприпасів, тобто 800 тисяч штук. Потім чеська сторона повідомить усі країни-контрибутори про графік і те, як ми будемо діяти», — сказав президент Павел.

Він відмовився коментувати інформацію про країни, які продають боєприпаси. За його словами строки поставок напряму залежатимуть від вправності транспортних компаній та Міноборони Чехії, яке організовує процес.

Ініціатива Петера Павела

Уперше про можливість у короткі терміни поставити Україн 800 тисяч снарядів, які критично важливі на фронті, Петер Павел повідомив на Мюнхенській безпековій конференції. Він запевнив, що Прага здатна організувати процес доставки, але для цього потрібно 1,5 мільярда Євро. Чехія засекретила перелік країн-постачальників допомоги. Останній транш, розміром 150 мільйонів, надійшов від Норвегії 7 березня. Раніше про те, що союзники зібрали майже всю суму повідомила агенція Bloomberg.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.