Макрон повністю підтримує пошук та закупівлю боєприпасів для України

Читать на русском

Президент Франції підтримує чеську ініціативу

Читать на русском
макрон, 155 мм боєприпаси
Макрон: Чеська ініціатива надзвичайно корисна

Президент Франції підтримує чеську ініціативу

У вівторок, 5 березня, Франція висловила свою підтримку чеській ініціативі щодо збору 800 тисяч артилерійських снарядів для України. Країна планує активно долучитися до цього процесу. Президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі з президентом Чехії Петром Павлом наголосив на важливості міжнародної співпраці в пошуку та закупівлі боєприпасів, що будуть сумісні з уже наданою Україні військовою технікою.

Про це пише Bloomberg. Лідер Франції надалі підтримує Україну.

"Чеська ініціатива надзвичайно корисна, ми її підтримуємо, ми братимемо в ній участь. Вона полягає в тому, щоб шукати боєприпаси скрізь, де вони доступні і сумісні з поставленим нами обладнанням", - заявив Макрон під час зустрічі з президентом Чехії Петром Павлом.

Макрон акцентував на різноманітності фінансування ініціативи, вказуючи на можливість застосування двосторонньої мобілізації ресурсів. Зокрема співпраці з третіми країнами, залучення двостороннього фінансування, а також використання коштів Європейського фонду миру.

Війська Франції в Україні

Начальник штабу Збройних сил Франції Тьєррі Буркхард таємно пропонував колегам з НАТО розглянути можливість розміщення військ альянсу на території України. Йшлося про певні обмежені завдання, які б могли виконувати війська НАТО в Україні, приміром, розміновувати території, чи проводити кібероперації. Однак, попри всі старання, він отримав відмову.

Інші члени НАТО "дали ясно зрозуміти", що не підтримують цю пропозицію, розцінивши її як політичний маневр. Даалдер стверджує, що Париж "можливо, навіть не хвилював" факт відмови, тому Макрон згодом публічно озвучив схожу ініціативу.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Сьогодні поговоримо з Наталією Гуменюк про ймовірність спроби наступу росіян, зокрема на Херсон, і можливі наслідки для супротивника. Також розглянемо ситуацію на Чорному морі і можливість відтіснення росіян, щоб запобігти їхнім морським нападам. Речниця Сил оборони півдня України розповість нам про це. Приєднуйтеся до перегляду!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.