В ЄС збирають 1,5 млрд доларів, щоб закупити снаряди для України

Читать на русском

Чехія взяла на себе ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС, країни блоку збирають на це кошти

Читать на русском
Снаряди для ЗСУ
Деякі члени ЄС уже зробили свій грошовий внесок

Чехія взяла на себе ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України за межами ЄС, країни блоку збирають на це кошти

Країни Європейського союзу намагаються зібрати 1,5 мільярда доларів екстреного фінансування, щоб забезпечити Україну артилерійськими снарядами з-за кордону. Таким чином блок спробує компенсувати безвихідь у Конгресі щодо допомоги США і затримок у європейському виробництві. Деякі держави ЄС вже зробили свій фінансовий внесок для реалізації ініціативи.

Про це пише Financial Times. Видання зазначає, що ініціатором останнього заходу із закупівлі боєприпасів за межами ЄС виступає Чехія. Прага взяла на себе ініціативу, поки європейські столиці сперечаються про продовження основного механізму військової підтримки України з боку ЄС.

FT пише, що офіційні особи, знайомі з ходом обговорень, кажуть, що Чехії потрібні європейські партнери, щоб допомогти виділити 1,5 млрд доларів на закупівлю боєприпасів. Їх Прага організовує відтоді, як рф розпочала повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

Чиновники, знайомі з чеською схемою кажуть, що чехи виконали всю роботу, але їм потрібні гроші від інших. При цьому, деякі члени ЄС уже зробили свій внесок.

FT наголошує, що посли ЄС не змогли досягти угоди щодо закупівлі боєприпасів за межами блоку на зустрічі в Брюсселі в середу та поставили за мету узгодити правила нового вливання капіталу до саміту лідерів ЄС 21 березня. Німеччина наполягає на тому, щоб її умовний внесок у розмірі приблизно 1,25 млрд євро зменшили. Франція і Греція наполягають на тому, що розширений EPF має закуповувати зброю і боєприпаси тільки у виробників ЄС і Норвегії, що не дасть йому змоги фінансувати чеський план або боєприпаси зі США.

Снаряди для України

Постачанням снарядів для України займаються як США, так і ЄС. Зокрема, Євросоюз наростив обсяги виробництва снарядів для України в цілих три рази. Проте цього досі недостатньо для покриття потреб ЗСУ. Обіцяний Євросоюзом мільйон снарядів до весни 2024 наразі виготовити так і не вдалося.

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявляв, що Україна отримає 524 тисячі артилерійських снарядів до березня 2024 року. Це становить 52% від обіцянки Європейського Союзу надіслати мільйон снарядів.

На фоні цього Чехія закликала до країн Європейського Союзу розширити джерела постачання артилерійських снарядів для України. Влада країни запропонувала звертатись за межі блоку через невиконання обіцянки ЄС надіслати 1 мільйон снарядів до кінця березня.

Пізніше президент Чехії Петр Павел сказав, що знайшов спосіб, як здолати снарядний голод у Збройних силах України. Він назбирав по всьому світу для потреб українського війська аж 800 тисяч снарядів. Але є нюанс - потрібні кошти на їхнє доставлення в Україну з Чехії. Швидше за все, саме на них наразі у ЄС збирають кошти.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

У нашому відео разом з Тарасом Котовим ми розглянемо всі фактори недовіри платників податків до органів контролю. Дізнаємося, де саме починаються проблеми та чому корупційні схеми не можуть бути подолані. Не пропустіть ці важливі розмисли та рекомендації в нашому відео. Приєднуйтесь до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.