Czechoslovak Group хоче інвестувати сотні мільйонів євро в Україну
Один із головних європейських виробників зброї, чеська корпорація Czechoslovak Group, планує розмістити в Україні оборонний завод. Наразі ведуться переговори з державним концерном "Укроборонпром".
Про це повідомляє Bloomberg. За даними видання, власник-мільярдер і головний виконавчий директор Czechoslovak Group Міхал Стрнад повідомив, що компанія готова інвестувати "сотні мільйонів євро" в Україну.
За словами Міхал Стрнада компанія веде переговори з "Укроборонпром" щодо можливого створення спільного підприємства та розглядає варіанти для розміщення виробництва артилерійських і танкових снарядів, а також важкої техніки.
"Якщо у нас буде угода, ми передамо наші технології в Україну. Таким чином ми могли б використати їхні можливості та їхніх людей для збільшення виробництва артилерійських і танкових боєприпасів", - заявив директор Czechoslovak Group.
Як пише Bloomberg, у зв'язку з закінченням запасів та скороченням допомоги від США, країни Європи шукають можливості заповнити прогалини в арсеналах власною продукцією та закупівлями. Водночас Czechoslovak Group планує розширити виробництво важких боєприпасів на своїх заводах у Словаччині, Іспанії та Сербії, що може стати вагомим внеском у підтримку оборонної сфери України.
CSG є чеською холдинговою компанією, штаб-квартира якої розташована в Празі. Заснована у 1995 році, вона працює у кількох ключових секторах, включаючи оборонну, аерокосмічну, автомобільну та залізничну промисловості. Починаючи з січня 2018 року, власником компанії є Міхал Стрнад, син засновника Ярослава Стрнада.
CSG є однією з найбільших сімейних компаній у Чеській Республіці, і у групі працює понад 10 000 людей по всьому світу. У жовтні 2023 року вона оголосила про укладення угоди на суму 1,91 мільярда доларів США щодо придбання підприємств, що спеціалізуються на виробництві боєприпасів, від американської компанії Vista Outdoor. Ця угода очікує на дозвіл регуляторних органів.
Частина товарів CSG постачається в Україну, включаючи модернізовані танки Т-72 у співпраці з країнами НАТО. Крім цього, CSG відправляє інші товари, такі як зброя та боєприпаси, але конкретні деталі щодо цих поставок не розголошуються з міркувань безпеки та стратегічних причин.
Чехословацька група володіє акціями приблизно в 100 компаніях, зокрема у виробника автомобілів Tatra Trucks у Копршивніце. CSG також містить виробництво машинобудівної продукції для автомобільної, залізничної та аерокосмічної промисловості, годинників, спеціалізованих транспортних засобів та позашляховиків.
У 2022 році у державному концерні заявили про спільне будівництво боєприпасного заводу разом із країною-членом Альянсу. Це вже другий оборонний проєкт, до якого Україна долучається на міжнародному рівні. За стандартами НАТО, виробництво боєприпасів матиме важливе значення для забезпечення відповідності української армії найвищим стандартам безпеки та ефективності. "Укроборонпром" заявив, що оборонні підприємства працюють цілодобово над модернізацією, відновленням та виробництвом озброєння для Збройних Сил України.
Крім того, "Укроборонпром" розпочав виробництво 120-мм мін у співпраці з країною-членом НАТО. Це стало першим продуктом спільного виробництва між Україною та цією країною. Однак не уточнювалося, про яку саме країну йде мова.
Повідомлялося, що ці боєприпаси забезпечують надійне ураження противника в радіусі від 25 до 60 метрів, а розпил осколків може досягати 250 метрів. Крім того, 120-міліметрова міна здатна наносити значні пошкодження інженерним спорудам та легко броньованій техніці.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Сьогодні ми поговоримо з ветераном війни Юрієм Гудименком про застосування росією тактики в військових діях. Зокрема, останні місяці були відзначені жорсткими боями за Авдіївку, що стала гарячою точкою на фронті. Після відступу наших військ з цього населеного пункту спостерігалося зменшення інтенсивності наступальних дій російської сторони. Чи це означає, що нинішня тактика росії буде сфокусована саме на подібних виступах, і чи можемо очікувати подальших наступальних дій?
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.