Найімовірнішими постачальниками систем ППО стануть США та Греція, а саму угоду хочуть встигнути ухвалити ще до червневого саміту НАТО
Україна влітку все може отримати нові системи протиповітряної оборони Patriot. Ключовими постачальниками ППО розглядають США та Грецію. Саму угоду хочуть підписати до червневого саміту НАТО.
Про те, що Україна влітку може отримати додаткові ППО Patriot, дізналися у виданні Reuters. Журналісти кажуть, що зараз партнери Києва дискутують щодо умов майбутньої угоди.
Передбачається, що ключовими постачальниками ППО стануть США та Греція. З передачею поспішають — угоду хочуть скріпити підписами ще до саміту НАТО у червні 2025 року.
Днем раніше схожу інформацію про передачу додаткових ППО Patriot оприлюднили у виданні The New York Times. Журналісти повідомляли, що протиповітряні комплекси можуть передати Ізраїль, Німеччина або Греція. Цікаво, що один із комплексів буде модернізований. Його наразі ремонтують в Ізраїлі.
Український президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що Україна може і сама виготовляти системи ППО. Глава держави додав, що для виробництва потрібна згода на передачу ліцензій від західних партнерів.
Також Зеленський підкреслив, що Україна готова придбати у США 10 систем протиповітряної оборони Patriot на суму $15 мільярдів. Президент наголосив, що питання не в грошах — Київ готовий профінансувати угоду або самостійно, або за підтримки європейських партнерів. За його словами, США наразі не погоджуються на продаж, попри те, що продають такі системи іншим країнам.
Афіни, ймовірно, погодяться на передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot PAC-3. Утім Греція зробить це лише за двох умов: надання фінансової компенсації США, а також умови гарантій того, що Туреччина не нападе на країну.
У березні Україна підписала меморандум із виробником системи протиповітряної оборони IRIS-T німецькою компанією Diehl Defence. Це відбулося у неділю, 9 березня. Документ передбачає, що постачання ракет та систем ППО зросте втричі.
Того ж місяця стало відомо, що Україна має запас ракет ППО приблизно на шість місяців. Такої кількості ракет вистачить за умови, що Росія не посилить обстріли країни. Українська протиповітряна оборона залежить від підтримки США практично на половину, на четвертину — від країн ЄС, а решта запасів це — старі радянські ракети.
Раніше Інформатор писав, що партнери України неохоче передають Києву власні системи протиповітряної оборони. З близько восьми сотень систем ППО Patriot українці на кінець 2024 року отримали лише 6%, тобто близько 44 ППО. Найбільше ППО мають США — у них їх аж 489.