Пашинян заявив про підготовку до виходу Вірменії з ОДКБ: під стінами парламенту проросійські протести

Проросійський натовп під стінами парламенту відреагував на слова прем'єр-міністра сутичками з поліцією

Нікол Пашинян
Путінський "аналог НАТО" тріщить по швах

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян продовжує свій геополітичний розворот від Росії після того, як РФ фактично відмовилася виконувати свої союзницькі зобов'язання під час війни в Нагірному Карабасі. У середу, 12 червня, виступаючи на трибуні парламенту в Єревані, він заявив, що розпочинає підготовку до виходу своєї країни зі складу ОДКБ.

Слова пролунали у відповідь на критику опозиції, передає Armtimes. За словами Пашиняна, блок, в який завела країну колишня влада, виявився «альянсом-бульбашкою». Один з членів якого не те що відмовився виконувати свої союзницькі зобов'язання, а змовився з Азербайджаном, щоб Баку могло розпочати бойові дії в Нагірному Карабасі.

«Як ви думаєте, що має бути наступним кроком, чи можемо ми повернутися? Іншого шляху немає! Дозвольте мені сказати вам, куди ми йдемо — і ми вже прибули — ми йдемо до справжньої Вірменії. Респуліка Вірменія — суверенна, безпечна, мирна, держава з демаркованими кордонами. Тож не хвилюйтеся, ми не повернемося, просто ми вам не розповідаємо передчасно, щоб у вас раптом не зіпсувався настрій», — сказав прем’єр-міністр.

Після цих слів під стінами парламенту розпочалися сутички проросійських мітингувальників з руху «Тавуш в ім'я Батьківщини» з поліцією. Правоохоронці відтіснили натовп далі.

Сутичка під стінами парламенту 

Пашинян в емоційному виступі звинуватив опозицію у спробах використати почуття біженців з Карабаху для дестабілізації країни. Після промови прем'єра провладна депутатка попросила пояснити заяву, але чомусь в очільника МЗС Арарата Мирзояна.

«Прем'єр-міністр Вірменії не сказав, що ми виходимо із ОДКБ. Прем'єр-міністр Вірменії сказав, що ми вирішимо коли вийти, але назад не повернемося», — непереконливо запевнив той.

Вірменія та ОДКБ

У лютому 2024 року Пашинян заявив про «заморожування» членства Вірменії в ОДКБ. Пізніше Єреван бойкотував низку заходів ОДКБ, зокрема «утримався» від участі у спільному бюджеті на 2024 рік.

Водночас Єреван активно розширює співпрацю з Заходом. Вірменія визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду, підписала договір про стратегічне партнерство зі США, розглядає вступ до ЄС. З Францією налагоджують співпрацю у військовій та енергетичній сферах. У травні вірменська делегація прибула в України та відвідала Бучу.

У відповідь на геополітичний розворот Москва проводить заходи з дестабілізації країни. Російська пропаганда перекладає провину за програну війну на Пашиняна та насаджує наратив, що ситуація може погіршитися, якщо не повернутися до співпраці з РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube