Соловйов і Маргарита Симоньян в ефірі мріяли про відсутність кордонів із Грузією та Вірменією
Вірменія заблокувала трансляцію авторських програм прокремлівського телеведучого Володимира Соловйова, одного з найвідоміших російських пропагандистів. Заборону ввели через постійні порушення міжурядового договору Єреваном і Москвою. Договір забороняє втручання у внутрішню політику та образливий зміст.
Як повідомляє "Телевізійна і радіомовна мережа Вірменії", авторські передачі пропагандиста заборонили через систематичні порушення, які зафіксовані комісією з питань телебачення і радіо Вірменії. Заблоковано дві його програми: "Вечір з Володимиром Соловйовим" і "Недільний вечір з Володимиром Соловйовим".
"Рішення про блокування ухвалено на підставі фактів постійних порушень, зафіксованих у регіоні відповідно до статей 5 і 6 угоди про співпрацю у сфері масових телекомунікацій, укладеної між урядами Вірменії та росії", - повідомив заступник міністра високотехнологічної промисловості Республіки Вірменія Авет Погосян.
Стаття 5 передбачає "унеможливлення програм образливого змісту щодо народів і національних цінностей" і "унеможливлення втручання в передвиборчі кампанії та у внутрішньополітичне життя", а стаття 6 - "повагу до правил під час національних свят і пам'ятних дат" та "дотримання загальних правил під час воєнного та надзвичайного станів".
МЗС Вірменії ще в лютому направило ноту посольству рф у зв'язку з порушеннями цієї угоди. Міністр високотехнологічної промисловості Вірменії Мхітар Айрапетян тоді не уточнив, про які порушення йдеться. Він тільки згадав, що "інцидент стався 25 лютого на одному з російських каналів". Вірменська служба Радіо Свобода пише, що 25 лютого у програмі "Вечір з Володимиром Соловйовим" кілька разів згадували Вірменію та її керівництво, лунала низка образливих висловлювань.
Тоді Соловйов і Маргарита Симоньян в ефірі мріяли про відсутність кордонів із Грузією та Вірменією - "як і має бути", на їхню думку. До речі, авторські канали Соловйова з березня 2022 року заблоковано і на Youtube. Причиною було названо порушення умов використання платформи.
Відносини між Вірменією та росією почали остигати ще кілька років тому. Так, під час так званої "Оксамитової революції" 2018 року, коли тисячі вірмен вийшли на вулиці проти призначення експрезидента Сержа Саргсяна прем'єром і вимагали оновлення влади в країні, поведінка росії була специфічною. Хоча офіційна Москва фактично мовчки спостерігала за тим, що відбувається, деякі представники російської еліти все ж не дуже схвально відгукувалися про події в Єревані.
Остаточно відносини між країнами охололи у 2023 році. Зокрема, Вірменія фактично припинила участь в Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), долучилася до Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт путіна, надіслала росії офіційного листа щодо припинення роботи прикордонників ФСБ в аеропорту Єревана, а вірменські банки припинили приймати російські картки "Мир". Також вірменський прем'єр Пашинян висунув вимогу до путіна, щоб до серпня цього року з єреванського аеропорту "Звартноц" прибрали російських прикордонників, які перебували там у межах угоди 1992 року про контроль на кордонах Вірменії з Іраном і Туреччиною.
Нагадаємо, нещодавно Соловйов звинуватив росіян у брехні, надмірному скигленні та намаганнях дискредитувати федеральну владу рф. Він стверджує, що в Бєлгороді все гаразд, а скарги на обстріли - це "мерзенна істерика", яку підхоплюють українські ЗМІ. Перед цим Соловйов пригрозив Макрону взяти Париж і викинути його "жаб'ячий зад" на смітник історії. Так пропагандист відреагував на його заяви щодо можливого введення французького війська в Україну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.