ПАРЄ також закликала всі країни-члени Ради Європи та інші парламенти визнати Голодомор геноцидом українського народу
Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Також вона закликала всі країни Ради Європи та інші парламенти вчинити так само. Це рішення привітав президент України Володимир Зеленський і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Президент України Володимир Зеленський подякував ПАРЄ за таке рішення. Про це він написав у своєму Х (раніше - Twitter) у четвер, 12 жовтня.
"Я вдячний ПАРЄ за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв Голодомору надсилає чіткий сигнал: справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче", - написав Зеленський у соцмережі.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зі свого боку зазначив, що ПАРЄ також закликала всі країни-члени Ради Європи та інші парламенти визнати Голодомор геноцидом українського народу.
"Я дякую ПАРЄ за визнання сталінського Голодомору 1932-1933 років актом геноциду проти українського народу. Важливо також, що ПАРЄ закликала всі країни Ради Європи та інші парламенти наслідувати цей приклад. Це морально, історично та політично правильний вчинок", - написав Кулеба в соцмережі Х.
Зазначимо, що у ПАРЄ відбулись об’єднані дебати: "Роль Ради Європи у запобіганні конфліктам, відновленні довіри до міжнародних інституцій та сприянні глобальному миру" та "Забезпечення справедливого миру в Україні та тривалої безпеки в Європі". Відповідно були ухвалені дві резолюції – обидві абсолютною більшістю голосів (70 – за, 1 – проти та 73 – за, 1 – проти).
Як відомо, Європейський парламент ухвалив резолюцію про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. "За" проголосували 507 депутатів, 12 висловилися проти, утрималися – 17. Також резолюція засуджує дії росії, агресія якої проти України спричинила глобальну продовольчу кризу.
Нагадаємо, що геноцид 30-х влаштував комуністичний тоталітарний режим, щоб цілком чи частково знищити українську націю як таку. Оцінки кількості загиблих внаслідок Голодомору 1932-1933 років коливаються від 3 до 7 мільйонів жертв. Називаються й більші цифри.
Радянський Союз намагався приховати правду про геноцид. У роки Голодомору західні уряди, прагнучи не погіршувати відносини з СРСР, воліли мовчати. Після Другої світової війни на міжнародному рівні було засуджено нацизм, проте злочини радянського режиму, зокрема й Голодомор-геноцид українців, залишилися без належної та єдиної міжнародної оцінки навіть після розпаду Союзу. А ще через три десятиліття режим рф знову вдався і до геноцидних практик щодо українців, і до використання голоду як інструменту, щоб тиснути на міжнародну спільноту.
Ось перелік країн, які впродовж 2022 та 2023 років визнавали голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу: Словенія, Словаччина, Франція, уряд Хорватії, Люксембург, Ісландія, Болгарія, Нідерланди, Велика Британія, Італія, Ічкерія, Бельгія, Чехія, Литва та інші. Також справа проти рф з теми геноциду розглядається в Гаазі. Україна звернулася до Міжнародного суду ООН 26 лютого 2022 року - через два дні після початку повномасштабного вторгнення. У цій справі вона просить суд спростувати звинувачення росії у геноциді російськомовного населення і визнати, що росія викривляє поняття “геноцид”, виправдовуючи ним повномасштабне вторгнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.