Парк замість бетонних набережних та багатоповерхівок. У Києві активісти намагаються врятувати узбережжя Дніпра від забудови

Активісти захищають узбережжя Дніпра від забудови у судах та на будівельних майданчиках

Будівництво
Жителі Микільської Слобідки борються за створення парку на березі Дніпра

У Києві мешканці Микільської Слобідки майже 20 років захищають узбережжя Дніпра від забудови. На цій території вони бачать новостворений парк, а не бетонні набережні та багатоповерхівки. Ще у 2020 році Київрада проголосувала за його створення, але він досі не з'явився. Територія узбережжя розділена на багато ділянок, що мають різних власників. 

Як повідомляє The Village, активісти перекривали дорогу будівельній спецтехніці, встановлювали барикади, захищалися від тітушок, пікетували, власноруч саджали дерева й прибирали територію. Вони навіть самі зібрали кошти й замовили в архітекторів проєкт парку.  

Більшість берега від забудови вдалося врятувати. Однак з'ясувалось, що комунальне підприємство "Плесо" претендує на шматок майбутнього парку для стоянки своєї спецтехніки. У забудованому районі Микільська Слобідка єдиною зеленою зоною для прогулянок залишається берег протоки Дніпра, з якого відкривається краєвид на Києво-Печерську Лавру, "Батьківщину-Мати" та флагшток із найбільшим державним прапором України. Наразі там будують житловий комплекс "Русанівська Гавань" поряд з яким вже облаштували бетонну набережну. Місцеві називають її "пательнею", адже на ній немає жодного дерева, а з рослинності тільки газон, який у спеку покривається жовтими плямами.

Будівництво житлового комплексу "Русанівська Гавань"
Будівництво житлового комплексу "Русанівська Гавань"

Яким бачать парк

Бетонні фундаменти пропонують пристосувати для спортивних майданчиків (футбольних, волейбольних, баскетбольних) і скейт-парку. На місці котловану хочуть зробити дитячий майданчик. Також передбачили барбекю-зону. Парк допоможе зменшити наслідки сезонних підтоплень та боротися із заторами на вʼїздах-виїздах до Києва у вихідні дні. Активіста Олена Медведенко зазначила, що рішенню Київради про створення парку вже понад три роки, але його досі немає. 

Архітектори передбачили майданчик зі струмком, де може гратися малеча 
Архітектори передбачили майданчик зі струмком, де може гратися малеча 

Активісти проти комунальників 

Землю, на якій хотіли будувати ЖК "Сонячна Рівʼєра", забрав за борги "Ощадбанк". Київрада постановила викупити ці ділянки для створення парку. Однак Міністерство спорту запропонувало звести арену на 15 тисяч глядачів до чемпіонату Європи з баскетболу без критого паркінгу. Мешканці виступили проти цього.

За словами Медведенко, поки частина ділянок ще в приватних руках, КО "Київзеленбуд" міг би робити парк на комунальній землі. Воно мало оформити право користування землею під парк і змінити цільове призначення ділянок на рекреацію. Однак процес застопорився. Зʼясувалося, що КП "Плесо" претендує на частину берега. Поряд із муніципальним пляжем стоїть адміністративна будівля зі стоянкою для човнів та спецтехніки. Активісти кажуть, що комунальники зайняли територію незаконно, й виступають проти втрати частини парку.

"Це майже пів гектара на самому березі Дніпра, у самому центрі майбутнього парку. Чому на березі Дніпра з краєвидом на Лавру, де мають люди гуляти, стоять трактори й асенізатор? "Плесо" зараз починає брати більше водних обʼєктів на баланс, тобто їм буде потрібно ще більше машин, тракторів. Тому ми запропонували знайти інше місце для зберігання техніки – десь у промзоні, а не в рекреаційній зоні", - сказала Медведенко.

Проте в "Плесо" наполягають на тому, щоб база залишилася саме в цьому місці. Нібито воно оптимальне з точки зору віддаленості від водних обʼєктів, які треба обслуговувати. Переговори з цього питання між "Плесо", "Київзеленбудом" і місцевими мешканцями ще тривають. Жителі Микільської Слобідки сподіваються переконати чиновників знайти інше місце для тракторів і спецмашин.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube