Витратити компенсаційні кошти можна на товари для дитини у 12,5 тисячах закладів торгівлі, які приєднались до монетизації Пакунка малюка
Кабінет Міністрів України підтримав постанову, відповідно до якої у 2025 році родини, у яких народилась дитина, зможуть, як і раніше, отримати грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». У 2025 році вартість компенсації - 7689 грн.
Витратити компенсаційні кошти можна на товари для дитини у 12,5 тисячах закладів торгівлі, які приєднались до монетизації “Пакунка малюка”. Варто зазначити, що за час існування пілотного проєкту «пакунок малюка» протягом 2020-2024 років понад 729 тисяч українських родин отримали грошову компенсацію на суму понад 4,7 млрд гривень. Нагадаємо, що також для батьків та новонароджених доступна натуральна допомога «Пакунок малюка». Це понад 50 якісних дитячих речей.
У 2024 році Міністерство соціальної політики України після публічних консультацій з родинами оновило вміст цього боксу. Батьки поділилися ідеями, щоб вони змінили чи додали до бебі-боксу, відштовхуючись від свого досвіду появи новонародженого у родині. Воновлений “Пакунок малюка” додали товари, які мають попит, наприклад, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі. Також збільшили розмір пледа-ковдри і зменшили кількість одягу найменшого розміру, з якого малята швидко виростають.
Крім того, до нового “Пакунку малюка” додана книжка “Від народження до року”, яку розробили і надрукували партнери міністерства - ЮНІСЕФ. Це практичний порадник для всіх батьків новонароджених, який містить найкраще зі світового досвіду і поради українських експертів та експерток.
Станом на кінець 2024 року у медичних закладах України сім'ям роздали понад 41 тисячу боксів для новонароджених. При цьому Молоді мами, які через війну опинились за кордоном, теж мають можливість отримати пакунок малюка.
Для отримання пакунку малюка необхідні:
Також батьки мають можливість замість пакунку отримати грошову компенсацію його вартості - 7689 гривень. Найчастіше за компенсацією звертаються батьки, для яких малюк - не перша дитина. Ці кошти перераховують на спеціальний рахунок, відкритий у ПриватБанку. Їх можна використати лише на потреби дитини в магазинах, що приєдналися до проєкту.
Варто зазначити, що родини з немовлятами охоче обирають пакунок замість грошової компенсації. Ще на початку року, Мінсоцполітики провело консультації з фокус групою – родинами, які висловили свої побажання щодо наповнення боксу. У пакунку відтепер 50 якісних, надійних та корисних речей для дитини, яка з’явилася на світ. Крім того партнер Міністерства ЮНІСЕФ розробив книжку-порадник для молодих родин, як доглядати за дитиною від народження та до року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.