Падіння ракети у Польщі: генпрокурор країни заявив, що снаряд був український

Польська сторона співпрацює з Україною у розслідуванні

Падіння ракети у Польщі
Генпрокурор Польщі заявив, що ракета, яка впала у 2022 році, була українською. Колаж: Інформатор

Генеральний прокурор Польщі Збігнєв Зьобро озвучив висновок стосовно падіння ракети на території села Пшеводув під час масованої ракетної атаки рф у листопаді 2022 року. Наразі вже закінчилося розслідування. За його словами, ракета начебто таки була українською. 

Про це він повідомив під час пресконференції у Любліні 28 вересня. Він уточнив, що ракета була ще радянського виробництва.

“Розслідування, проведене польською прокуратурою, завершилося висновком, який категорично вказує на те, що ця ракета була українською — ще радянського, російського виробництва. Що стосується місця запуску і приналежності до конкретного військового угруповання, то це була українська ракета”, – підкреслив Зьобро.

За його словами, у питанні розслідування польська сторона співпрацює з українською. Він додав, що польські прокурори вже приїжджали в Україну та проводили слідчі дії.

Падіння ракети біля Пшеводува

Російські терористи 15 листопада 2022 року влаштували масований обстріл нашої країни. Українські військові збили 73 із понад 90 крилатих ракет, а також всі 10 дронів "Шахед". Повітряні сили звітували, що було знищено близько 70 крилатих ракет Х-101/Х-555 авіаційного базування з півночі Каспійського моря і з району Волгодонська (Ростовська область рф), а також близько 20 ракет "Калібр" морського базування з акваторії Чорного моря і 10 дронів-камікадзе.

Тоді одна ракета впала на територї Польщі. Президент Анджей Дуда заявляв, що падіння, через яке загинули дві людини, виглядає як "прикрий випадок", а не "умисна атака".

"Немає жодних ознак того, що це був навмисна атака на Польщу. Ймовірно, це була ракета С-300 російського виробництва. На даний момент у нас немає доказів того, що це була ракета, випущена російською стороною", – сказав він.

Зі свого боку, прокуратура виступила проти участі українських представників у розслідуванні падіння ракети на території Люблінського воєводства. Нібито немає підстав з юридичної точки зору та можливостей долучити українських фахівців до розслідування. За думкою поляків, це суперечило б як процедурам, так й інтересам слідства. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube