Ракета, яка вбила двох людей на території Польщі, виявилась українською - польські експерти

З 15 листопада 2022 року велось розслідування цієї справи, і тепер польські правоохоронці дійшли висновку, що ракета виробилась в росії, але належала силам ППО України

Ракета комплексу С-300, місце трагедії
Польскі експерти заявили, що ракета, яка вбила двох поляків на території Польщі - українська. Фото: Поліція Польщі

Польські експерти дійшли висновку, що в листопаді 20222 року у прикордонному селі Пшеводув ракета, яка убила двох фермерів, була українською. Зазначається, що це ракета сил ППО. Однак, вони також дійшли висновку, що ракета точно була зроблена в рф. 

Про це пише польське видання Rzeczpospolita. Українські експерти одразу подали запит на долучення до розслідування, як тільки ракета впала та про це стало відомо в ЗМІ. Вони не були допущені, бо вони нібито могли перешкоджати інтересам польської сторони. 

Правоохоронці Польщі дійшли висновку, що ракета, яка впала у Пшеводуві 15 листопада та вбила двох фермерів не могла прилетіти з росії. Зазначається, що це остаточне рішення, і воно, за думкою польських слідчих є категоричним.  

Речник Національного офісу прокурора Лукаш Лапчинський підтвердив, що вони отримали висновок експертизи. Проте він сказав, що інформацію про діло не можна розкривати через секретні дані, які там містяться. Слідство вже завершилось. В процесі розслідувачі дослідили усі факти, які були присутні на місці події. За його словами, на цьому етапі розслідування у Польщі вже здійснили всі можливі аналітичні заходи. 

"Ми надіслали запит на юридичну підтримку з боку України і очікуємо відповіді", – повідомив посадовець. 

Польські журналісти зазначають, що вони мають інформацію про діло. Вони кажуть, що висновок містить велику кількість джерел. Також вони додають, що секретна інформація була надана від польських національних служб. За думкою експертів, на місці падіння, була українська ракета серії 5В55 від системи С-300, яка зі свого боку, була виготовлена у рф. Прокуратура нібито знає, де саме з території України її випустили для збиття російських бомб, які летіли під час атаки 15 листопада 2022 року. Вони також додають, що було випущено дві ракети від сил української ППО, одна з них влучила, інша продовжувала летіти. 

"У такій ситуації в ракеті після досягнення певної висоти мають спрацювати механізми самознищення. Але цього не сталося, ми не знаємо, чому", – сказав журналістам співрозмовник. 

Також було оголошено, що польська прокуратура від початку інциденту, схилялась до того, що це була ракета С-300 від України. Це було видно по фрагментах, які знайшли на місці падіння. Експерти кажуть, що ракета не могла долетіти з території росії, тому що вона може подолати не більше 90 км, а також. З Білорусі це також не могло статись, тому що звідти до Пшеводува 150 км.

Українська влада поки що ніяк не відреагувала. Раніше вона казала, що це російська ракета. Але варто зазначити, що Україні буде важко коментувати цю подію, адже українських експертів не було допущено та додано у команду розслідування цієї трагедії.

Трагедія біля Пшеводува

Усе почалось з обстрілу України. Українські військові збили 73 із понад 90 крилатих ракет, а також всі 10 дронів "Шахед", запущених російськими силами по Україні під час масованого удару 15 листопада. Повітряні сили звітували, що було знищено близько 70 крилатих ракет Х-101/Х-555 авіаційного базування з півночі Каспійського моря і з району Волгодонська (Ростовська область рф), а також близько 20 ракет "Калібр" морського базування з акваторії Чорного моря і 10 дронів-камікадзе.

Президент Польщі Анджей Дуда заявляв, що падіння ракети, через яке загинули дві людини, виглядає як "прикрий випадок", а не "умисна атака".

"Немає жодних ознак того, що це був навмисна атака на Польщу. Ймовірно, це була ракета С-300 російського виробництва. На даний момент у нас немає доказів того, що це була ракета, випущена російською стороною", – сказав він.

Зі свого боку, прокуратура Республіки Польща виступила проти участі українських представників у розслідуванні падіння ракети на території Люблінського воєводства. Нібито немає підстав з юридичної точки зору та можливостей долучити українських фахівців до розслідування. За думкою поляків, це суперечило б як процедурам, так й інтересам слідства. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube