Падіння російського дрона у Румунії: влада навчить людей рятуватися та побудує укриття

Також людям надсилатимуть повідомлення про загрозу у тих районах, де вона існує

Румунія
Румунія посилить захист прикордоння. Колаж: Інформатор

У прикордонних з Україною районах Румунії посилять заходи захисту. Так влада країни відреагувала на падіння російського дрона на своїй території. Зокрема, мешканців навчать діяти у загрозливих ситуаціях, але відповідати росії не збираються.

Про це повідомляє видання Digi24.

Зазначається, що румунський Національний комітет з надзвичайних ситуацій уповноважив Міноборони вжити заходів щодо захисту мешканців районів на кордоні з Україно. Зокрема, тих, хто живе на румунському березі Дунаю.

Людям мають розсилати повідомлення про загрозу Ro-Alert у тих районах, де є ризик падіння “елементів, що належать до засобів ведення бойових дій, які використовують у конфлікті”. Місцева влада також проведе інструктаж для мешканців, як діяти у загрозливих ситуаціях. 

Ба більше, у кількох прикордонних населених пунктах побудують укриття. Зокрема, йдеться про населені пункти Плауру та Чаталкіой.

Падіння "шахеду" у Румунії

Під час нічної атаки шахедами вночі 4 вересня російський дрон вдарив по території Румунії. Про це повідомило Міністерство закордонних справ України. При цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що наша країна має фотодокази падіння російських дронів на території Румунії. У Румунії тоді заперечили інформацію щодо падіння російських безпілотників на території країни.

"Можу вам сказати, що не було ніякої деталі, ніякого безпілотника, ніякої частини будь-якого пристрою, який опинився б у Румунії. Ми здійснюємо повний контроль над нашим національним простором, ми перевірили абсолютно все, і можу заспокоїти населення: нічого не влучило в Румунію", - наголосив президент Румунії Клаус Йоганніс.

Речник українського МЗС Олег Ніколенко наголосив, що інцидент в Румунії - це чергове підтвердження того, що російський ракетний терор становить величезну загрозу не лише безпеці України, а й безпеці сусідніх країн, у тому числі держав-членів НАТО. Після цього в МЗС закликали західних партнерів прискорити забезпечення України додатковими системами протиракетної та протиповітряної оборони, а також бойовою авіацією.

У Міноборони Румунії пізніше підтвердили інформацію про падіння російського дрона на території країни, хоча з 4 вересня заперечували інцидент. Міністр оборони Ангел Тилвар заявив, що частини безпілотника все ж знайшли. Румунія буде посилювати заходи безпеки, створювати більше спостережних пунктів та збільшить кількість патрулів.

6 вересня президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що необхідно провести “термінове і професійне розслідування” через ймовірне падіння уламків російського ударного дрона на території його країни. За його словами, підтвердження цього факту буде порушенням суверенітету і територіальної цілісності держави.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube