Отримання відстрочки у Резерв+ тимчасово призупинено: Міноборони пояснило причину

Заступниця міністра оборони Єкатерина Черногоренко повідомила, що послугу відстрочки у Резерв+ призупинено через технічні роботи у реєстрах Мін’юсту. Усі попередні відстрочки залишаються чинними, а електронні сервіси функціонують у штатному режимі

Реєстр+ поки не працює, щоб отримати відстрочку від мобілізації
Наявні проблеми виникли через відновлювальні роботи в реєстрах Міністерства юстиції України

Міністерство оборони України повідомило про тимчасову призупинку можливості отримання відстрочок через додаток Резерв+. За словами заступниці міністра Єкатерини Черногоренко, це пов’язано з відновлювальними роботами в державних реєстрах Міністерства юстиції. При цьому, за її словами, раніше видані документи залишаються чинними, а системи Міноборони працюють без збоїв.

Про це вона написала у своєму Facebook. Реєстри Міноборони, включаючи додатки Оберіг, Армія+ і Резерв+, працюють без збоїв. Електронні документи доступні, зауважила Черногоренко.

"Усі отримані раніше відстрочки залишаються дійсними та відображаються коректно у системі", - акцентувала вона.

При цьому заструпниця Рустема Умєрова повідомила, що збільшена кількість запитів може подовжити час очікування документів у Резерв+. Міністерство запевняє, що фахівці працюють цілодобово для відновлення послуги якнайшвидше. Безпека даних військовозобов’язаних залишається пріоритетом завдяки роботі Центру реагування на кіберінциденти.

Черногоренко пише, що реєстри Міноборони працюють у штатному режимі
Черногоренко пише, що реєстри Міноборони працюють у штатному режимі

Водночас Центр протидії дезінформації спростував пропагандистські заяви РФ про "блокування баз ТЦК" та незаконну мобілізацію: застосунок "Резерв+" працює, а мобілізація відбувається згідно з законом, зазначили тут.

"Пропаганда РФ поширює брехню, що через хакерську атаку на державні реєстри України повністю заблокований доступ до "баз даних ТЦК", через що законна мобілізація в Україні "фактично заблокована" і працівники ТЦК "хапають людей на вулиці без розбору". Центр верифікував цю інформацію, вона абсолютно не відповідає дійсності. Застосунок "Резерв+" працює. Доступ до бази "Оберіг" не втрачений", - йдеться в дописі ЦПД.

Українські Сухопутні війська також роз’яснили, як правильно оформляти відстрочку від призову. Якщо бронювання не було оформлено через портал "Дія", необхідно звертатися до територіального центру комплектування для внесення даних у реєстр.

Чому неможливо оформити відстрочку впродовж останніх днів

Міністерство оборони України повідомило, що, починаючи з 17 грудня, студенти, аспіранти та докторанти не зможуть оформити собі онлайн-відстрочку від мобілізації через додаток "Резерв+". Обмеження діятимуть приблизно до 30 грудня. У Міноборони наголосили, що рішення пов'язано із технічними проблемами у Єдиній державній базі з питань освіти.

Нагадаємо, що в першу чергу послугою оформлення онлайн-відстрочки змогли скористатися українські студенти, аспіранти, докторанти та особи зі встановленою інвалідністю. Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації України Катерина Черногоренко у листопаді заявила, що для багатодітних батьків, які мають трьох і більше дітей, онлайн-відстрочка не є доступною. Однак очікується, що невдовзі сервіс запрацює і для них.

Раніше у Міністерстві освіти та науки України назвали кількість відрахованих студентів-чоловіків мобілізаційного віку. За інформацією заступника міністра освіти Михайла Винницького, за період з квітня по серпень 2024 року з українських вишів відрахували 23 448 чоловіків віком від 30 років. Причиною відрахування Винницький назвав неуспішність та неявку студентів на навчання. Окремо він зазначив, що 5 805 осіб від загальної кількості здобувачів освіти відраховано за результатами перевірки Державної служби якості освіти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube