В Ощадбанку вказують, що обслуговування рахунку (без картки) тарифікується у розмірі 1 % від суми, але не менше 100 гривень
Чоловік отримує соціальну допомогу та пенсію на рахунок Ощадбанку без використання платіжної картки. Однак фінустанова списує комісію, він вимагає повернути 1 103 гривень. Про це йдеться у рішенні Сумського районного суду Сумської області, опублікованому 20 березня 2025 року.
Протягом тривалого часу АТ «Державний ощадний банк України» надає чоловіку фінансові (платіжні) послуги, у нього відкритий поточний рахунок фізичної особи у національній валюті без використання платіжної картки. Вказаний поточний рахунок було відкрито з метою отримання соціальних допомог та пенсії, які передбачені вимогами чинного законодавства останньому, як особі з інвалідністю внаслідок війни, учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що фінансуються Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради і Головним управлінням Пенсійного фонду України в Сумській області. Разом з тим, після відвідування відділення банку 14.08.2024 року, за отриманням готівки, що надійшла на його поточний рахунок у вигляді зазначених соціальних гарантій, при видачі коштів було недоотримано 208 гривень. Надалі, при наступних зверненнях до відділення, зокрема 12.09.2024 року і 09.10.2024 року за отриманням соціальних виплат також було недоотримано по 180 гривень, щоразу.
12.09.2024 року чоловік звернувся до Ощадбанку зі скаргою/претензією на дії/рішення підпорядкованого відділення, однак, листом від 24.09.2024 року представник банку повідомив, що «Відповідно до затверджених змін до тарифів за обслуговування поточного рахунку (без картки), а саме до розділу 1 «Послуги банку, що надаються фізичним особам, згідно з пунктом 1.1.1.10 видача готівкової національної валюти з поточних рахунків тарифікується у розмірі 1 % від суми, але не менше 100 гривень. Для безкоштовного обслуговування та отримання виплат рекомендуємо вам відкрити картковий рахунок». А тому він просив визнати дії/рішення акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» щодо утримання коштів соціальних допомог під час їх видачі за період з серпня 2024 року по січень 2025 року, протиправними та повернути йому недоотримані кошти. 10.01.2025 року до канцелярії суду надійшла заява про збільшення позовних вимог, в якій просив стягнути 1 103 гривень недоотриманих ним при отриманні соціальних гарантій коштів.
Суд частково задовольнив позов чоловіка. Дії/рішення акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» щодо утримання коштів соціальних допомог під час їх видачі за період з серпня 2024 року по січень 2025 року, визнали протиправними. З банку на його користь стягнуть кошти у сумі 1 103 гривень, що були недоотримані ним при отриманні соціальних гарантій.
"АТ «Державний ощадний банк України» було відомо, що кошти, які заходять на рахунок позивача є соціальною допомогою та пенсією, які передбачені вимогами чинного законодавства, як особі з інвалідністю внаслідок війни, учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. А тому, враховуючи викладене, суд приходить до висновку, про задоволення позовних вимог в частині визнання дії/рішення акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» щодо утримання коштів соціальних допомог під час їх видачі за період з серпня 2024 року по січень 2025 року, протиправними та стягнення з акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на його користь кошти у сумі 1 103 гривень, що були недоотримані ним при отриманні соціальних гарантій", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.