В Ощадбанку вказують, що жінка не передавала до банку кошти, зазначені в позовній заяві
Жінка звернулась до Ощадбанку щодо повернення вкладу, однак працівники банку повідомили, що діючі депозитні рахунки на її ім'я у банку відсутні. Вона вважає відмову фінустанови у поверненні їй коштів безпідставною та просить стягнути на її користь 82 100 доларів, що по курсу НБУ складає 3 215 659 гривень. Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 20 серпня 2024 року.
27 березня 2023 року між жінкою та АТ «Ощадбанк» укладено додатковий договір № 51 до договору від 15 березня 2023 року. Предметом договору є розміщення нею в АТ «Ощадбанк» коштів на суму 54 700 доларів на безстроковому поточному рахунку, з оплатою 4% річних. 17 травня 2023 року сторони уклали додатковий договір № 52 до договору від 15 березня 2023 року. Предметом договору є розміщення нею в АТ «Ощадбанк» коштів на суму 55 006 доларів, з оплатою 10% річних. Вона звернулась до АТ «Ощадбанк» щодо повернення вкладу, однак працівники банку повідомили, що діючі депозитні рахунки на її ім'я у банку відсутні. 14 вересня 2023 року подала заяву до поліції про вчинення кримінального правопорушення. Клієнтка вважає відмову АТ «Ощадбанк» у поверненні їй коштів безпідставною та просить суд стягнути з АТ «Державний ощадний банк України» на її користь 82 100 доларів, що по курсу НБУ складає 3 215 659 гривень.
"Кошти зазначені в позовній заяві та, що становлять предмет позовних вимог позивачки, до банку не передавала, а банк їх не отримував. За відсутності будь-яких доказів на підтвердження передачі коштів згідно з договором банківського вкладу, прийняття вказаних коштів банком від вкладника, договори банківського вкладу, на які посилається позивачка є неукладеними, будь-які права та обов'язки для сторін за ними не виникли. Згідно з витягом з ЄРДР вона є потерпілою особою в кримінальному провадженні. Так, в разі встановлення винних осіб, не позбавлена права звернутися до них з відповідним позовом. Також позов пред'явлено до неналежного співвідповідача - філії, яка не є юридичною особою, а отже філія - Хмельницьке обласне управління АТ «Ощадбанк» не може бути співвідповідачем у даній справі, через вимоги статті 48 ЦПК України", - заявили в Ощадбанку.
Суд з'ясував, що 27 березня 2023 року між жінкою та АТ «Ощадбанк» укладено додатковий договір № 51 до договору від 15 березня 2023 року, згідно з яким нею внесено на депозитний рахунок банку кошти у розмірі 54 700 доларів. Згідно з пунктом 1.1. та 1.2 договору, кошти в розмірі 54 700 доларів були розміщені на безстроковому поточному рахунку зі сплатою 4% річних. 21 березня 2023 року на рахунок були зараховані кошти в розмірі 54 700 доларів, що підтверджується копією платіжного доручення.
17 травня 2023 року між жінкою та АТ «Ощадбанк» укладено додатковий договір № 52 до договору від 15 березня 2023 року, згідно з яким нею внесено на депозитний рахунок банку кошти у розмірі 55 006 доларів. Згідно з пунктом 1.1. та 1.2 договору, кошти в розмірі 55 006 доларів були розміщені на поточному безстроковому рахунку зі сплатою 10% річних. З виписки по рахунку, вбачається, що станом на 25 липня 2023 року зазначено доступну суму 56 044 доларів. 26 липня 2023 року на рахунок були зараховані кошти в розмірі 27 400 доларів, що підтверджується копією платіжного доручення.
Вказані банківські договори від 27 березня 2023 року № 51 та від 17 травня 2023 року № 52 у судовому порядку не розірвано, недійсними не визнано, а тому їх чинність презюмується. Крім цього, факт внесення коштів жінкою на рахунок відкритий в АТ «Ощадбанк» підтверджується випискою із руху коштів по рахунку та платіжними дорученнями, належним чином завірені копії яких містяться в матеріалах справи, що жодним чином не спростовано банком. 15 вересня 2023 року філією - Хмельницьке обласне управління АТ «Ощадбанк» було громадянці надано довідку № 24 про те, що діючі депозитні рахунки на її ім'я в іноземній валюті відсутні.
Суд задовольнив позов жінки. З акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на її користь стягнуть кошти в розмірі 82 100 доларів, що за курсом НБУ складає 3 215 659 гривень.
"Суд приходить до висновку, що позовні вимоги громадянки до АТ «Ощадбанк» про стягнення коштів підлягають до задоволення", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.