Клієнт Ощадбанку отримав пенсію на картку не в повному розмірі
Шахраї з кредитки клієнта Ощадбанку зняли кошти. Внаслідок чого виникла заборгованість. Тож фінустанова вирішила стягнути з його пенсійної карти 759 гривень для погашення.
Як вказується у рішенні Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області, у чоловіка з кредитного рахунку в Ощадбанку невідомі, шляхом шахрайських дій, зняли кошти. Він отримав повідомлення про це і поїхав у відділення банку в місті Калуш Івано-Франківської області. Клієнт сказав, що у нього зняли кошти та попросив заблокувати картку, оскільки йому невідомо, яка сума залишилася на картці.
Чоловік не отримав пенсію в повному розмірі. На звернення до відділення Пенсійного фонду України йому пояснили, що повністю перерахували її на картку АТ "Державний ощадний банк України". Там клієнта поставили до відома, що у нього є борг по кредитних коштах, який він добровільно не погашав, а тому борг зняли з пенсії.
В Ощадбанку підкреслили, що клієнт порушив умови договору банківського обслуговування фізичних осіб. Банк проінформував його про те, що з картки списали 2 400 гривень та поповнили мобільний телефон на 65 гривень шляхом використання системи ДБО "Ощад24/7".
"Зазначені операції проведені коректно з використанням усіх необхідних реквізитів платіжної картки банку (повний номер платіжної картки, строк її дії та пароль CVC2), з правильним введенням унікальних одноразових паролів (ОТР-коди) для одноразової операції в інтернеті, які направили на особистий номер телефону клієнта", - розповіли у банку.
Суд частково задовольнив позов чоловіка. Акціонерне товариство "Державний ощадний банк України" зобов'язали відновити кошти на його рахунку, у якому він перебував перед виконанням несанкціонованих операцій, у сумі 2500 гривень та списати нараховані у зв'язку із цим відсотки. Також з фінустанови стягнуть незаконно зняті кошти з пенсійної картки клієнта в рахунок погашення кредиту у розмірі 759 гривень.
"Суд не може взяти до уваги доводи відповідача в тій частині, що саме позивач, як клієнт АТ "Ощадбанк", несе повну відповідальність за несанкціоноване отримання коштів з рахунку третіми особами, а спірні перекази могли бути здійснені лише самим позивачем або іншою особою з використанням його особистих даних та фінансового номера, оскільки доказів на підтвердження зазначених обставин не було надано. За таких обставин слід зобов'язати АТ "Ощадбанк" відновити кошти на кредитному рахунку клієнта, у якому він перебував перед виконанням несанкціонованих операцій, у сумі 2500 гривень та списати нараховані відсотки. Оскільки кредитна заборгованість виникла не з вини позивача, з відповідача на його користь слід стягнути незаконно зняті кошти з його пенсійної картки в рахунок погашення кредиту в розмірі 759 гривень", - вказали у суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.