"Ми готові до будь-якого формату діалогу, але є умова - повне й безумовне припинення вогню."
«Ліфт» — про внутрішню трансформацію. Про той момент, коли залишаєшся сам на сам із собою у замкненому просторі й не можеш втекти від розмови з власним «Я».
У січні 2019 року суддя Запорізького районного суду вирішував, чи має державний банк повертати гроші, які забрала касирка
У листопаді 2014 року жінка принесла до відділення «Ощадбанку» в Запоріжжі 57 тисяч 400 гривень. Вона поклала їх на депозит та розраховувала, що через рік отримає назад кошти з процентами. Проте, касир вкрала частину грошей, тому повернення заощаджень затягнулося.
Коли у листопаді 2015 року жінка прийшла за своїм вкладом, то в банку їй видали трохи більше ніж 31 тисячу гривень. З них, нібито, сам вклад складав 27 тисяч 400 гривень, а проценти - понад 4 тисячі гривень.
А де все інше? На це в «Ощадбанку» відповіли, що їх дані різняться з ощадною книжкою клієнтки. Виявилося, що через касу було внесено не 57 тисяч 400 гривень, а 27 тисяч 400 гривень. Тобто 30 тисяч касир, яка приймала гроші, просто забрала собі.
Це довело службове розслідування, за результатами якого у червні 2015 року «Ощадбанк» звернувся до поліції з інформацією про свою касирку. Виявилося, що вона дурила клієнтів та спотворювала документацію, коли реєструвала лише частину вкладів, а інше забирала собі.
Загалом з листопада 2014 року по середину квітня 2015 року співробітниця банку привласнила понад 84 тисячу гривень та 100 доларів. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження №12015080230000941.
Жінка просила, щоб «Ощадбанк» виплатив їй понад 53 тисячі гривень вкладу, процентів, які жінка не отримала, штрафу та інфляційних втрат.
На це адвокат державної фінустанови наполягав, що жінка принесла до відділення саме 27 тисяч 400 гривень й не більше. Нібито це було вказано у примірнику договору. Проте чому тоді банк звернувся до поліції щодо нечесної роботи своєї касирки?
Саме на це звернула увагу жінка, коли надавала судді свій примірник договору та ощадну книжку. В них сума вкладу співпадала зі словами клієнтки, а достовірність цих документів підтверджувалася печатками «Ощадбанку» та підписом касирки. Крім того, в заяві фінустанови до поліції була згадка, що їх співробітниця могла привласнити 30 тисяч з рахунку жінки.
Через це суд вирішив, що вклад робився саме на 57 тисяч 400 гривень, а все інше - то намагання касирки уникнути відповідальності. Тому суддя трохи виправив розрахунки інфляції та штрафів й в результаті вийшло, що «Ощадбанк» мав виплатити 47 тисяч 176 гривень. Таке рішення у січні 2019 року прийняв суддя Запорізького районного суду Запорізької області Володимир Нікітін.
Крім цього, жінка змогла довести, що державна установа ще має компенсувати витрати на адвоката. Для цього суддя Нікітін у лютому 2019 року прийняв додаткове рішення, за яким жінка мала отримати ще 6 тисяч гривень.
Навіть попри наявні докази крадіжки, в «Ощадбанку» вирішили оскаржити рішення на користь своєї клієнтки. В Запорізькому апеляційному судді ще раз переглянули факти та визнали, що жінка принесла до банку більше грошей, ніж їй повернули через рік.
Договір, якій надала клієнтка, підписала та сама касирка, якою цікавилася поліція. Окрім цього на документі був відтиск печатки «Ощадбанку», тому у суддів не було підстав, щоб не вірити цим доказам. Крім того, службове розслідування довело недостачу коштів.
«Нестача виникла під час роботи у відділенні філії банку контролера-касира яка, за твердженням банку, за період з листопада 2014 року по 16 квітня 2015 року шляхом періодичного зняття коштів з рахунків клієнтів та внесення неправдивих відомостей до бази даних АБС «БАРС Millennium» привласнила кошти», - йдеться у постанові суду.
Якби документи жінки були фальшивкою, то адвокати банку могли з легкістю оскаржити це у суді в окремому процесі. Однак вони цього не зробили. Тому у квітні 2019 року судді Запорізького апеляційного суду Марина Гончар, Ірина Кочеткова та Світлана Маловічко постановили, що немає підстав змінювати рішення щодо виплати грошей.
Інформатор розповідав, що «Ощадбанк» позивається до росії за збитки, нанесені військовою агресією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.