«ОПЗЖ» – «ПЗЖМ»: як убезпечити парламент від «агентів кремля»

Читать на русском

Повна заборона на участь у політичному житті для депутатів «ОПЗЖ»

Читать на русском
«ОПЗЖ» – «ПЗЖМ»: як убезпечити парламент від «агентів кремля»

Повна заборона на участь у політичному житті для депутатів «ОПЗЖ»

Тепер без «ОПЗЖ». Проросійської політсили, яка стала справжньою п'ятою колоною кремля та головним постачальником колаборантів для окупантів, у Верховній раді більше немає. Діяльність партії заборонили, але з'явилася нова партія «ПЗЖМ» – «Платформа за життя та мир», з тими самими «героями». 25 колишніх членів «ОПЗЖ» увійшли до її складу на чолі з Юрієм Бойком. Інші розбрелися хто куди: 9 її членів з початком повномасштабної війни вийшли з фракції, а частина зникла з інформпростору і втекла за кордон ще до 24 лютого.

І хоча ворожу партію заборонили, її представники, перебравшись до іншої, залишаються під куполом і сьогодні, адже позбавити їх мандатів не дозволяє Конституція України. Більше того, нова політсила матиме ті самі права, що й рашистська фракція донедавна. Так, чи можливо не допустити реінкарнації вовків у овечій шкурі, з'ясовував Інформатор.

Від «Партії Регіонів» до «ПЗЖМ»

Минуло вже понад 8 років, як з політичного небосхилу України зник такий феномен, як «Партія Регіонів». І хоча партії не існувало, проте російський дух продовжував витати в парламенті.

Саме у 2014 році відбувся так званий ребрендинг «ПР», коли з'явилася одразу ціла низка політичних сил, які очолили вчорашні регіонали.

Рабинович, Бойко, Медведчук та ще чотири десятки подібних пристосувань отримали «кремлівський» мандат у партії «ОПЗЖ», яка і стала ключовою проросійською партією в Україні. Вони виявилися єдиними вітчизняними політиками, які регулярно зустрічалися з путіним, тиснули один одному руки та сумлінно виконували російські доручення у парламенті.

Коли сильно запахло смаженим, співголова «ОПЗЖ» Вадим Рабинович, перебуваючи в Ізраїлі, спробував зняти з себе частину відповідальності та відхреститися від своєї причетності до колаборації з окупантами та відмежуватися від обвинуваченого в держзраді кума російського президента Віктора Медведчука, з яким був партнером.

Також Рабінович заявив, що партія припиняє діяльність. Мовляв, політсила завжди виступала за мир, а зараз його немає. Та й здоров'я вже не те... Проте війну рф проти України Рабинович так і не засудив.

 

«ОПЗЖ» – «ПЗЖМ»: як убезпечити парламент від «агентів кремля» 1

Натомість інший співголова політсили Юрій Бойко спробував все ж таки врятувати корабель, що йде під воду, намагаючись мімікрувати і перейменувати партію, змінивши в ній кілька літер. На відміну від свого соратника, він виявився хитрішим і засудив агресію росії проти України, заявивши, що політсила допомагатиме владі, а деякі члени партії навіть запишуться у територіальну оборону.

Політолог Олег Саакян зазначає, що логіка заборони партії, а не персональної відповідальності членів партії, є спочатку не зовсім правильною. На його думку, насамперед відповідальність має лежати на народних обранцях, які сумлінно виконували путінські доручення. Тому саме вони й мають бути покарані.

 

«ОПЗЖ» – «ПЗЖМ»: як убезпечити парламент від «агентів кремля» 2

«ОПЗЖ» є елементом критичного засудження, а його заборона — відповідь на суспільний запит, щоб жодних «слуг кремля» більше не існувало в українському політикумі. Звичайно, за забороною політичної сили має йти розслідування діяльності тієї партії та всіх її членів правоохоронними органами», - каже Олег Саакян. 

На жаль, після припинення функціонування проросійських партій з політичної карти України не зникнуть ті депутати, які співпрацювали з окупантами, адже конституційно немає підстав позбавити їхнього депутатського мандату. Тому, ймовірно, більшість з них швидко «перефарбуються», створять чи куплять нову політичну партію і вже в інших кольорах, майже з ідентичними гаслами балотуватимуться на наступних виборах.

Персональна відповідальність депутатів

Тому, на думку політолога Володимира Фесенка, необхідно ретельно вивчити міжнародний досвід, який застосовувався до гітлерівських фашистських партій, коли після Другої світової війни їхнім представникам заборонили брати участь у політичному житті.

 

 «ОПЗЖ» – «ПЗЖМ»: як убезпечити парламент від «агентів кремля» 3

«Запроваджувати обмеження необхідно не лише для конкретних партій, а й для тих, хто працював на користь Росії. Таке рішення необхідно виносити, щоб політики, подібні до Рабіновича, Бойка не мали можливості перефарбовуватися в інші кольори та співати ту ж пісню. Адже зараз вони спокійно працюють та сподіваються продовжити свою політичну кар'єру», - каже Володимир Фесенко. 

Крім цього, експерт наголосив, що подібні заборони мають торкатися не лише колаборантів, а й тих, хто працював на користь агресора та війни.

«Сприяння політичним інтересам росії всередині України, просування їхніх пропагандистських тез – це має бути підставою для обмеження політичної діяльності після завершення війни», – зазначає Володимир Фесенко.

Незважаючи на те, що згідно з останніми соціологічними опитуваннями, «ОПЗЖ» не проходить навіть 5% бар'єр на найближчих виборах до Верховної Ради, частина представників проросійських сил, особливо ті, хто найменш яскравий, все ж таки намагатимуться реінкарнуватися.

«Скоріш за все, вони виникнуть у суміжних ідеологічних нішах. Проте українці всі добре пам'ятають і про всіх знають. Ймовірно, що ця війна прискорить і сформує нові поняття, і реноме — громадська думка, що закріпилася, — відіграватиме більшу роль, ніж вибори. Суспільство вже не потерпить тих, хто намагатиметься проповідувати проросійські погляди. Російську політику було вбито російськими ракетами», - говорить Олег Саакян.

Проте стовідсоткової гарантії, що на виборах, які рано чи пізно відбудуться, до Ради не зайдуть вчорашні колаборанти, немає, бо ми не знаємо, якою буде виборча система.

Звичайно, якщо залишаться відкриті списки, шанси отримати депутатський мандат для колишніх депутатів «ОПЗЖ» знизяться, однак деякі політики намагатимуться балотуватися за мажоритаркою, яка, можливо, на той час буде відновлена.

«У мене немає сумніву, що значна частина політиків, які були членами проросійських партій, зокрема ОПЗЖ, спробують залишитися у великій політиці і повернутися до Верховної Ради. Вони відхрещуватимуться від свого колишнього співробітництва з окупантами та можуть йти на вибори як позапартійні чи під прапорами інших політсил. Тому потрібно запроваджувати такі обмеження, які повністю заборонять участь у виборах тих політиків, які працювали на користь агресора», - зазначає Саакян.

Тим часом, проросійські політики починають потроху усвідомлювати, що відбувається. Народний депутат України від партії «ОПЗЖ» Олександр Фельдман після руйнування рашистськими варварами харківського еко-парку та його бізнесу різко прокоментував дії кремля та засудив війну в Україні, яку розпочала росія. До речі, депутат вийшов зі складу фракції "Опозиційна платформа – за життя".

 

«ОПЗЖ» – «ПЗЖМ»: як убезпечити парламент від «агентів кремля» 4

Обережно повномасштабне вторгнення коментували й інші політики, зокрема Юрій Бойко. Але щира це позиція чи пристосування до ситуації – час покаже…

Проте найкращий варіант знищення проросійських фракцій та партій можуть показати наступні вибори, бо саме народ має оцінити всіх кремлівських діячів. Це сьогодні єдиний законний спосіб, яким зможемо очистити владу від прорашистських впливів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.