ООН зафіксувала 124 випадки сексуальних злочинів окупантів в Україні: чому важко розслідувати такі випадки

Сексуальне насильство під час війни – один із найтяжчих злочинів

ООН зафіксувала 124 випадки сексуальних злочинів окупантів в Україні: чому важко розслідувати такі випадки

В Україні представники ООН зафіксували понад сотню випадків сексуальних злочинів окупантів під час війни. Проте ці дані не є кінцевими.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на ООН

За даними Спецпредставника з питань сексуального насильства в умовах конфлікту Праміли Паттен, вже зафіксовано 124 випадки сексуального насильства під час війни. Вона впевнена, що наявна інформація це лише верхівка айсберга і не відображають масштабів сексуального насильства в умовах війни росії проти України.

Зазначається, що факти сексуального насильства в умовах війни складно фіксувати та розслідувати. Основні причини: 

  • Перша причина такого стану справ – це найприхованіший злочин, оскільки люди, які пережили сексуальне насильство, про це не розповідають ні поліції, ні міжнародним організаціям, ні правозахисникам.
  • Друга причина, через яку неможливо зараз оцінити масштаби злочинів подібного характеру, що скоюються в Україні, — занадто велика їх кількість.
  • Третя – частина громадян просто не мають фізичної можливості повідомити про те, що сталося, правоохоронцям.

"В Україні окуповано понад 20 % території. Як ми розуміємо, люди там залишилися наодинці з окупантами, там не присутні міжнародні організації. І тут навіть не про те, що неможливо проводити будь-які слідчі дії, виявляти і фіксувати ці факти. Справа в тому, що люди бояться навіть звертатися. Вони розуміють, що жодної можливості допомогти їм ні в кого немає. Зараз ніхто не зможе назвати точну цифру, скільки людей в Україні постраждало від сексуального насильства за понад три місяці", - говорить правозахисниця, голова правління організації "Центр громадянських свобод" Олександра Матвійчук.

Станом на сьогодні у "Центру громадянських свобод" у загальній базі, з 24 лютого зареєстровано 8 900 епізодів, пов'язаних із різними видами злочинів, скоєних під час війни в Україні. Правозахисниця переконана, що безкарність та відсутність належної реакції міжнародної спільноти лише спонукає виконавців вчиняти подібні злочини знову і знову.  

Фонд Народонаселення ООН в Україні організував платформу, де постраждалі від сексуального насилля під час війни можуть отримати допомогу.  Щоб отримати індивідуальну спеціалізовану допомогу можна заповнити анонімну форму на сайті "Розірви коло" у розділі "Психотерапевтична допомога".

Нагадаємо, в Україні до процесу допиту дітей, які постраждали від насильства залучать психологів. Крім того, психологічної допомоги потребують 60% українців.

Також Інформатор писав, як отримати допомогу жінкам та дівчатам, які постраждали від війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube