Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Російська агресія залишила мільйони українців без домівок і засобів для існування
Війна росії проти України спричинила масові смерті, руйнування, переселення та людські страждання. В результаті щонайменше 17,6 мільйона українців наразі потребують різної гуманітарної допомоги. Йдеться про 6,3 мільйона внутрішніх переселенців, 4,4 мільйона українців, які повернулися додому з-за кордону, та 6,9 мільйона людей, які упродовж всієї війни залишалися вдома. Про це йдеться у звіті Управління ООН з координації гуманітарних питань.
За даними звіту, найбільш потребують допомоги люди на тимчасово окупованих територіях та на територіях, які безпосередньо постраждали від активних бойових дій. 27% потреб за шкалою їх тяжкості визнали на найвищому рівні - "катастрофічний", 8% присвоїли статус "надзвичайний", 52% - "важкий". Аналітики говорять, що серед цих українців - 45% жінок, 23% дітей, а 15% осіб мають особливі потреби.
"Наслідки повномасштабної війни, низькі температури взимку в поєднанні з енергетичною кризою з жовтня загострюють наявні потреби та, ймовірно, призведуть до нових гуманітарних потреб. Мільйони українців пережили понад десять місяців інтенсивних бойових дій, а ті, хто живе в Луганській і Донецькій областях, уже вісім років переживають конфлікт без належного доступу до їжі, води, охорони здоров’я та психічного здоров’я, освіти, захисту та інших основних послуг. Масове руйнування інфраструктури призвело до знищення основних послуг і залишило людей без домівок і засобів для існування. Багато з них живуть у зруйнованих будинках або в приміщеннях, які не пристосовані для захисту на зимовий період", - йдеться у звіті.
Найбільш уразливими є біженці, особливо ті, хто перебуває у центрах тимчасового проживання. Багато з них не обладнані належно, щоб можна було проживати комфортно, та терміново потребують опалення, ремонтів, ванних кімнат та іншого. За даними ООН, діти та молодь складають 25 % жителів таких центрів, із них 7% - діти до п’яти років.
У звіті також зазначають, що понад 7,7 млн українців зареєстровані як біженці в Європі. Приблизно 6,5 мільйонів людей стали внутрішніми переселенцями протягом перших кількох тижнів повномасштабної війни, цифра сягнула 8 мільйонів у травні 2022 року. Відтоді вона спадала, оскільки люди поверталися додому, але багато людей змушені були тікати повторно.
В умовах воєнного стану кожному українцю, який виїхав з районів активних бойових дій запроваджена виплата щомісяця по 2 тисячі гривень. Також батькам виплачуватимуть по 3 тисячі гривень за кожну дитину, яка через війну вимушено переїхала в інших регіон. По 3 тисячі гривень на місяць виплачуватиметься людям з інвалідністю. Які нові послуги з'являться в додатку "Дія" - читайте тут.
Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в Україні з'явилася гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків.
Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.