Охочі заробити в TikTok та YouTube вже втратили десятки мільйонів: шахраї вигадали нову схему виманювання грошей

Читать на русском

Автори повідомлень одразу просять реквізити банківської карти та надсилають 50-150 грн для початку

Читать на русском
Шахрайство, соцмережі
Злочинці пропонують заробіток у соцмережах, колаж "Інформатор"

Автори повідомлень одразу просять реквізити банківської карти та надсилають 50-150 грн для початку

В Україні зловмисники почали використовувати нову схему задля виманювання грошей з банківських карток. Шахраї пропонують заробіток у соціальних мережах TikTok, YouTube, а також в Google Maps. Вони обіцяють платню від 600 до 1500 гривень на день.

Про це повідомляє Forbes Україна. За їх даними, свої пропозиції шахраї розсилають із закордонних номерів.

Шахраї надсилають повідомлення з номерів США, Африки та Азії. Звернень громадян через втрату грошей було так багато, що українські банки вже почали працювати над системою протидії.

"Автори повідомлень одразу просять реквізити банківської карти та надсилають 50-150 грн за перші виконані завдання", - повідомляє заступниця голови ПриватБанку з питань керування ризиками Лариса Чернишова.  

Після кількох вдалих транзакцій шахраї пропонують переказати їм від декількох сотень до десятків тисяч гривень, які обіцяють повернути швидко та з відсотками. Після відправлення блокують жертв у всіх месенджерах.

Шахраї пропонують переказати їм гроші
Шахраї пропонують переказати їм гроші

Через це фінансові установи почали блокувати рахунки зловмисників та відстежувати транзакції, якщо суми повторюються. Банки повідомляють клієнтів про потенційну небезпеку та намагаються запобігати діям шахраїв.

Ті також зреагували на банківські обмеження та почали залучати третіх осіб, які стають співучасниками схеми. Внаслідок цього усі претензії скеровуються до першого отримувача коштів, який також став жертвою зловмисників.

Скільки вже заробили шахраї

За словами, CEO Monobank Олег Гороховський, їхні клієнти втратили близько 65 мільйонів гривень. Близько 70% шахрайських транзакцій вдається зупиняти, але частина коштів все одно потрапляє у руки зловмисників.

Своєю чергою, у Приватбанку не розголошують суми втрат. Там прокоментували, що змогли зупинити близько 76% транзакцій, пов'язаних із шахраями.

Які шахрайські схеми є в Україні 

Нещодавно шахраї придумали нові схеми виманювання грошей як з українських військових, так і цивільних громадян. З жертвою за допомогою соцмереж звʼязується особа, яка пропонує придбати техніку, яка необхідна на фронті, зокрема, дрони. 

Крім цього, для того, щоб виманювати у громадян України дані карток або забирати чужі посилки шахраї використовують фейковий додаток "Дія". Також під приводом отримання фінансової допомоги від держави шахраї переконують людей перейти за фішинговими посиланнями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.