Якщо користувач отримав таке сповіщення, то варто надіслати скаргу чи заблокувати джерело. Не варто натискати на різні лінки, джерело яких не знаєш і переходити за ними. За даними ЦПД цю роботу злочинці роблять не просто так, вони таким чином отримують доступи до профілів Facebook.
"Мета такої розсилки – змусити користувачів перейти за посиланням, щоб у подальшому заволодіти доступом до сторінок власників у соцмережі", – заявили у відомстві.
Шахраї активізувались в Україні
Сервіс відкритих даних Опендатабот повідомив, що у 2023 році в Україні було відкрито майже 60 тисяч кримінальних проваджень щодо шахрайства. Цей показник є рекордним за останні роки. Однак, лише 14% цих справ доходило до суду. Це вдвічі менше, ніж у 2021 році (30%). За вісім місяців 2023 року було відкрито 59 605 кримінальних справ. У 2021 році правоохоронці відкрили 23 847 справ, а у 2022 році 32 086 справ.
"Цього року кількість нових проваджень зростає місяць до місяця. Якщо на початку року в середньому відкривали 6,7 тисячі нових проваджень проти шахраїв, то вже з травня середня кількість відкритих проваджень у місяць складає 8,2 тисячі", – зазначили аналітики.
Схема шахраїв проти власників груп у Facebook
Раніше ЦПД повідомляв, що адміністраторам груп у Facebook почали приходити повідомлення у месенджер соціальної мережі нібито від підтримки сервісу. Зазначається, що шахраї розповідали історії про те, що адміністратори груп нібито серйозно порушили правила соціальної мережі та їх сторінки буде заблоковано протягом 24 годин. Аферисти пропонували перейти за посиланням.
Це мало б вирішити ситуацію з вигаданим блокуванням. У відомстві зазначили, що не варто переходити за такими лінками, адже це фішингова схема за якою після переходу здійснюється викрадення логіну, паролю та отримання доступу до профілю в Фейсбуці. Адміністрація соціальної мережі не надсилає сповіщення подібного змісту в особисті повідомлення.