Шахраї вигадали нові схеми для виманювання грошей: вони спрямовані як на військових, так і на цивільних

Аферисти у соцмережах чи по телефону можуть пропонувати купити "номер телефону виробника дронів" і навіть прикинутися вашим знайомим зі Збройних сил

Аферисти
Аферисти активізувалися на тлі війни

Шахраї придумали нові схеми виманювання грошей як з українських військових, так і цивільних громадян. У першому випадку з військовослужбовцем за допомогою соцмереж звʼязується особа, яка пропонує придбати техніку, яка необхідна на фронті, зокрема, дрони. Після цього зʼясовується, що шахрай пропонує придбати не гаджети, а лише номер телефона виробника.

У другому випадку на цивільну особу виходить аферист, який представляється знайомим, другом чи родичем, який служить у лавах Сил оборони. Ймовірно, з метою попрохати про гроші на військове спорядження. Про це свідчать дописи користувачів у Facebook.

Шахрайська схема з дронами

Військовий Костянтин Прошинський розповів історію про одного такого шахрая. Користувач соцмережі, підписаний як "Віктор Козак" (насправді імʼя може бути будь-яке - ред.), написав у бійця в коментарях, що він має "хороші дрони", які доступні для продажу. Коли розмова вже зайшла за вартість почалось несподіване - замість цієї інформації "продавець" пропонував купити у нього номер телефона виробника дронів.

"(Тут військовий переказує слова афериста) Номер телефону виробника коштує 16 тис грн. Якщо ви купите у мене номер телефону виробника, то я, УВАГА! Домовлюся з ним, щоб він вам віддав один дрон безкоштовно!" - поділився Костянтин.

Коли військовий відмовився від такої "послуги" "Віктор Козак" почав підвищувати ставки і обіцяти, що покупець безкоштовно отримає ще й "камеру з 4-кратним збільшенням". Але боєць знов не погодився. Аферист на цьому не заспокоївся і продовжив писати повідомлення.

"Він відкрив мені щось нове. Як він написав, знову таки це дослівно - після того, як я куплю номер телефону виробника, я повинен поставити на телефон вотсап, програма така, як він мені пояснив, тому що з виробником спілкування секретно", - додав Костянтин.

Пост про аферу

Шахрайська схема зі "знайомим у ЗСУ"

Інший випадок стався з фахівчинею з питань комунікацій та журналісткою Тетяною Гонченко. З її слів, їй подзвони якийсь чоловік, який тривалий час не хотів представлятися, але запевняв, що він входить в її "найближче" оточення та зараз перебуває "в армії". При чому діалог аферист перетворив на гру "вгадай хто".

"Та ладно, ти що, не впізнала? Хто тобі може з армії дзвонити?.. Ну вгадай... (Це) Віталік", - цитує Тетяна шахрая.

Коли журналістка перепитала, "який Віталік", співрозмовник знов намагався обдурити її, та запевнив, що "пожартував" і запропонував все ж таки вгадати, хто він є.

- Та я шуткую. Ну хто тобі може з армії дзвонити? Вгадай.
- Та будь хто.
- Ну найближчий.
- Може ви не туди подзвонили?
- Ти ж Таня Гонченко?
- Так.
- Ну от, значить туди. Саня я.
- Який Саня?

Після останнього питання з боку Тетяни шахрай кинув слухавку. Журналістка припустила, що він має базу телефонів з іменами і дзвонить усім поспіль. При цьому людина має ніби впізнати знайомого, назвавши його ім'я. Ймовірно, далі цей "знайомий" починає просити гроші на спорядження.

Пост про аферу

В описаних вище випадках люди не стали жертвами шахраїв. Однак на тлі війни вони можуть обдурити інших українців та виманити з них гроші у такий спосіб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube