Оформити тимчасовий дозвіл на виїзд дитини за кордон можна буде в Дії - подробиці

Читать на русском

Наразі отримати дозвіл можна лише офлайн у нотаріуса в присутності обох батьків

Читать на русском
Дія
Батьки оформлюватимуть дозвіл на виїзд дитини за кордон у Дії

Наразі отримати дозвіл можна лише офлайн у нотаріуса в присутності обох батьків

У застосунку Дія батьки зможуть оформлювати тимчасовий дозвіл на виїзд дитини, якій не виповнилося 16 років. При перетині кордону прикордонники зможуть усе перевірити онлайн. Послуга буде безоплатною.  

Як розповіли у Мінцифри, після запуску послуги в застосунку батьки зможуть самостійно оформлювати дозвіл у застосунку. Необхідно, щоб в обох батьків була Дія. Один із них надсилає заяву про отримання дозволу, а другий з батьків надає згоду онлайн у застосунку, засвідчивши заяву Дія.Підписом. Після цього дані вносяться в Державний реєстр актів цивільного стану. При перетині кордону прикордонники зможуть усе перевірити онлайн.

Послуга буде безоплатною. Водночас класичний спосіб оформлення згоди в нотаріуса залишається доступним для батьків. Наразі отримати дозвіл можна лише офлайн у нотаріуса в присутності обох батьків. Ця процедура забирає багато часу та ресурсів, адже необхідно збирати документи й свідоцтва. У результаті ви отримуєте завірену паперову заяву, яку легко втратити або ж десь забути. У такому разі дозвіл потрібно отримувати в нотаріуса заново.

"Уряд підтримав оформлення тимчасового дозволу на виїзд дитини за кордон у Дії. Послуга буде повністю безоплатною, водночас класичний спосіб оформлення згоди в нотаріуса залишиться доступним для батьків. Продовжуємо будувати країну з найзручнішими держсервісами", - наголосив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

Мін'юст про тимчасовий дозвіл на виїзд дитини

Оформити згоду на виїзд дитини в електронній формі зможуть батьки, які мають паспорт громадянина України у формі ID картки або паспорт громадянина України для виїзду за кордон, сформований засобами Єдиного державного демографічного реєстру, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків. При цьому у разі відсутності відповідних документів або технічної можливості формування заяви у Дії, зберігається класичний спосіб оформлення згоди на виїзд у нотаріуса.

"На сьогодні оформлення згоди батьків виключно через нотаріальне засвідчення справжності підпису на відповідній заяві викликає низку проблемних ситуацій, зумовлених випадками, коли другий із батьків погоджується на виїзд, але не має можливості оперативно її оформити, наприклад, внаслідок перебування за межами України чи на тимчасово окупованій території. Іноді відсутня об’єктивна можливість не лише отримати відповідну згоду, а навіть звернутися до нього з проханням про її отримання. Крім того, таке оформлення потребує зусиль, коштів і часу. У сучасних умовах для мінімізації незручностей та пришвидшення відповідних процесів цілком обґрунтованим є забезпечення можливості надання такої згоди в електронній формі", - заявив заступник Міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Експериментальний проєкт координуватиметься Міністерством юстиції. Для його реалізації залучать кошти міжнародної технічної допомоги. Протягом восьми місяців з дня набрання чинності постановою планується забезпечити технічну можливість для формування заяви. Варто звернути увагу, що прийняття цієї постанови жодним чином не зачіпає реалізацію громадянами права на вільний виїзд в особливий період (під час воєнного стану) в частині виїзду дітей за межі України без отримання згоди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.