Телеграм Дії привітав українців з Геловіном жартівливим сповіщенням від воєнкомів, та наразі такий сервіс не працює і не розробляється
Сервіс державних послуг Дія в своєму телеграм-каналі у жартівливій формі привітав українців із Геловіном. Паблік застосунку опублікував повідомлення немовби від Територіального центру комплектації. З підпису можна зрозуміти, що це жарт.
Про це йдеться у повідомленні "Дія" в телеграм. Передбачивши різну реакцію українців та вірогідне їх спонтанне бажання видалити програму з телефону, "Дія" попросила завантажити застосунок назад. Зміст повідомлення – жартівливий, та і світлина зроблена у стилі Геловіну.
"Завантажуйте застосунок назад. Дія не надсилає повістки, навіть розробка такого сервісу не планується. Happy Halloween", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що у Міністерстві оборони України розглядають можливість оцифровування окремих етапів та елементів взяття на військовий облік. Проте це не означає, що у Дії будуть повістки. За словами спікера Міноборони Олександра Мотузяника, розробляється можливість відображення військового квитка у Дії.
“У нас є загальна політика держави – це "країна у смартфоні". І, безумовно, в тому числі, таке питання як облік військовозобов’язаних надалі також може бути принаймні на перших кроках частково переведено в цифровий режим”, – сказав Мотузяник, відповідаючи на питання про можливе осучаснення та спрощення процедури взяття громадян на військовий облік.
Ідею розсилки повісток від військкоматів через месенджери пропонував нардеп Федір Вениславський. Він повідомляв, що потенційно в майбутньому в Україні можуть до цього прийти, оскільки цифровізація передбачає спрощення всіх дій, і паперові повістки мають точно відійти в минуле.
Та голова Мінцифри Михайло Федоров неоднократно спростовував плани запровадження вручення повісток через "Дію". За його словами, послуги немає ані в розробці, ані в планах. Тож міністр радить всім зберігати спокій.
Проте замість електронних повісток в "Дії" в Україні планують зробити так звану смарт-мобілізацію: коли людина може обрати спеціальність, на яку вона хоче мобілізуватися. І не під примусом, а самостійно. Пілотний проєкт запрацює через 2-3 місяці. Його тестуватимуть на операторах дронів.
"Тому що є люди, які хочуть, умовно там, працювати штурмовиками. Або займати інші посади. Але вони хочуть розуміти, що мною керує фахова людина. Що коли я буду в окопі, наді мною буде дрон, поруч буде броньована техніка. Що мій керівник буде дбати про моє життя і в нього точно якісна ситуаційна обізнаність. Що для нього моє життя - це найголовніше”, - розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.