Одеситка подала до ДТЕК заяву на приєднання, але їй відмовили - що вирішив суд

Жінка додала до заяви увесь перелік документів, які вимагаються згідно з п. 2.1.8 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року

ДТЕК
ДТЕК відмовляється укладати договір з жінкою

Жінка подала заяву про укладання прямого договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, як із побутовим споживачем. Однак ДТЕК надало відмову, посилаючись на нерегульовані відносини з організацією, на балансі якої знаходиться будинок, де вона мешкає. Про це йдеться у рішенні Київського районного суду Одеси, опублікованому 25 грудня 2024 року.

22.08.2024 року жінка через особистий кабінет, зареєстрований на офіційному сайті Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» подала заяву про укладання прямого договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, як із побутовим споживачем за об'єктом, який розташований у житловому комплексі «ВІА РОМА», із договірною потужністю 5 кВт. До неї вона також додала в якості додатків увесь перелік документів, які вимагаються згідно з п. 2.1.8 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП №312 від 14.03.2018 року, а саме: документи, що підтверджують право власності на житлове приміщення, копію паспорта власника та ідентифікаційного номера, а також заяву-приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії. 26.08.2024 року Акціонерне товариство «ДТЕК Одеські Електромережі» направило на її електронну адресу відмову в укладенні договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на приміщення, посилаючись на неможливість укласти договір у зв'язку з неврегульованими відносинами з організацією, на балансі якої знаходиться будинок, також у листі її рекомендували звернутись до балансоутримувача для визначення подальших кроків.

Суд дослідив висновок експертів комісійної судової електротехнічної експертизи від 29.01.2024 року Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, за яким встановлено, що чинний комплекс електричних мереж та схема електрозабезпечення АТ «НВП ВЕГА» дозволяє здійснювати оператору системи розподілу АТ «ДТЕК Одеські електромережі» розподіл електроенергії на об'єкт «Житловий комплекс з підземним паркінгом за адресою» за існуючою схемою; обладнання, що передбачене робочим проєктом, яке входить до складу комплексу електричних мереж, що належать та знаходяться в управлінні АТ «НВП ВЕГА», за своїми технічними характеристиками у наявному фактичному стані, дозволяє оператору системи розподілу АТ«ДТЕК Одеські електромережі» здійснювати розподіл електроенергії на обєкт «Житловий комплекс з підземним паркінгом за адресою з потужністю: для житлових будинків 505,3 кВт за II категорією надійності електропостачання, нежитлових приміщень 181,4 кВт за ІII категорією надійності електропостачання, абонентів, що живляться від мереж АТ «НВП ВЕГА» та є споживачами АТ «ДТЕК Одеські електромережі» 132,3 кВт за ІII категорією надійності електропостачання; проєктне рішення (Робочий проєкт) організації комерційного обліку електроенергії ЖК «ВІА РОМА» відповідає вимогам Кодексу комерційного обліку електроенергії в частині розподілу та постачання електроенергії для колективного побутового споживача та споживачів з різними тарифними групами.

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство «ДТЕК Одеські Електромережі» зобов'язали укласти типовий договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії з нею за об'єктом нерухомості. 

"Суд приходить до висновку, що у відповідача є можливість здійснювати окремий облік споживання електричної енергії позивачкою у квартирі, як окремого, індивідуального побутового споживача. Відповідач не подав до суду належного, достовірного, достатнього та допустимого доказу в розумінні ст. 77-80 ЦПК України, який би спростовував вищевказане. Судом встановлено, відсутність в матеріалах даної справи будь-яких доказів, які б підтверджували факт укладення відповідного публічного договору про надання послуг з розподілу електричної енергії із позивачем, а тому дослідивши матеріали справи та зібрані у ній докази, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube