Для ударів по танках та артилерії: Буданов закликав Канаду передати Україні тисячі списаних ракет CRV7

Канадці попереджають, що за десятиліття, протягом яких боєприпаси перебували на складах, вони могли стати небезпечним для використання. Водночас Київ готовий взяти ризики на себе

Ракета, Канада, Буданов
Загалом Канада списала більше 83 тисяч боєприпасів

Начальник ГУР Кирило Буданов закликав Канаду надати Україні списані ракети CRV7 70-мм калібру. Наразі близько 83 тисячам снарядів загрожує знищення через закінчення терміну експлуатації. Ці боєприпаси можуть бути використані для ударів по окупантах як за допомогою вертольотів, так і з використанням наземних пускових установок.

Водночас у Канаді побоюються, що транспортування чи використання цих ракет може наразити українців на небезпеку. Адже за тривалий час зберігання на складах боєприпаси могли нестабільними. Про це у понеділок, 5 лютого, пише Global News.

За словами Буданова, отримання від Канади списаних ракет допомогло Україні відбиватися від російських атак і заощадило б канадським платникам податків кошти, які планують витратити на знищення боєприпасів. Генерал-лейтенант висловив сподівання, що "це буде виграшна ситуація" для всіх сторін. Наразі понад 83 тисячі наземних ударних ракет CRV7 зберігаються на складі боєприпасів канадських збройних сил у Дандурні, на південь від Саскатуна.

"Генерал-лейтенант Буданов сказав, що CRV7 використовуватимуться як в українських ударних вертольотах, так і в наземних пускових установках для ураження російських танків і артилерії. За його словами, Україна обговорювала це питання з Канадою, але все ще очікує на рішення", - йдеться у публікації.

У свою чергу канадські офіційні особи заявили, що розглядають запит, але попередили, що CRV7 вже десятиліттями зберігається на складах, і ракети могли стати небезпечними для використання та транспортування. Водночас українці стверджують, що готові взяти на себе ризики, пише видання.

Також українська сторона вважає, що близько 8 тисяч канадських ракет знаходяться в ідеальному стані, а деякі все ще оснащені боєголовками. Ті ракети, які більше не функціонують, будуть позбавлені своїх деталей для використання в українській програмі безпілотників, заявили посадовці.

Експерти, опитані журналістами, заявили, що ракетне паливо має обмежений термін служби і може стати нестабільним через стільки років зберігання. Але оскільки CRV7 використовують тверде паливо, вони можуть бути безпечними за умови, що вони зберігалися належним чином і не піддавалися впливу вологи чи забруднення.

Канадські ракети CRV7: основні характеристики

  • Дальність: дальність вогню CRV7 перевищує 4 км. Це дозволяє здійснювати пуски поза радіусом дії більшості систем протиповітряної оборони ближньої дії.
  • Боєприпас: основний боєприпас для початкових ракет CRV7 - американська фугасна М151 з головним підривником миттєвої дії. Вага вибухової частини М151 становить 4.5 кг.
  • Бойовий модуль та система пуску: CRV7 може запускатися з канадського бойового модуля "Нанук" (RWCS Nanuk). Для сил спеціального призначення розроблено варіант ракети CRV7-PG, який запускається з ПУ трубчастого типу, монтується на автомобілях підвищеної прохідності.
  • Спеціальний варіант для сил спецпризначення: ракета CRV7-PG призначена для запуску з ПУ трубчастого типу, що монтується на високопрохідних автомобілях. Пуск відбувається з укриття у заданому напрямку, а наведення на кінцевому етапі польоту забезпечується передовим цілепокажчиком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube