Президент України розповів, що на Саміті миру у Швейцарії 15-16 червня будуть розглядатися 4 головні питання, серед яких і обмін по системі "всіх на всіх" з Росією
Президент України Володимир Зеленський розповів про можливий шанс на обмін полоненими за схемою "всіх на всіх" після майбутнього Саміту миру, який відбудеться у червні у Швейцарії. На цьому заході будуть розглядатися чотири ключові питання, серед яких (окрім обміну полоненими) - енергетична та ядерна безпека, вільне судноплавство у Чорному і Азовському морях, а також повернення українських дітей, яких було незаконно депортовано до Росії. Одним із пріоритетів стане обмін "всіх на всіх", що, за словами Зеленського, може відкрити шлях до подальших переговорів та співпраці між Україною, російською стороною та посередниками з інших країн.
Про це Зеленський сказав під час звернення до прикордонників з нагоди дня Державної прикордонної служби України. Він зауважив, чому бажано здійснити повний обмін.
"Бажано обміняти "всіх на всіх". Всі адекватні країни підтримують цей трек. У нас йдуть обміни. Вони повільніші, ніж хотілося. Трек "всіх на всіх" спроможний в одному випадку", - сказав президент.
Зеленський пояснив, що питання обміну полоненими "всіх на всіх" буде одним з питань, яке будуть обговорювати на установчому саміті миру у Швейцарії. За його словами, практична можливість це зробити є.
"Деякі скептично кажуть, що це тільки після закінчення війни, бо це одна з умов закінчення війни. Я вважаю, що у нас є можливість зробити це, спробувати це зробити раніше. Як? Є практичний майданчик - саміт миру. Практичним він буде, коли відбудеться саміт", - пояснив глава держави.
Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії в шикарному готелі на курорті Бюргеншток пройде перший Глобальний саміт миру, у якому візьмуть участь лідери низки держав. Точний список країн, які будуть представлені на заході, поки що невідомий. Але раніше Зеленський повідомляв, що на саміт запрошені країни усіх континентів. Зокрема, очікується присутність понад 80 країн, однак Росія представлена не буде. І це принципова позиція України.
Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак. Він також зазначив, що поняття справедливого миру – це не лише припинення війни, а й відновлення територіальної цілісності й суверенітету, повернення всіх українських полонених і незаконно депортованих дітей.
"Для України важливо, щоб на Глобальному саміті миру була присутня максимальна кількість країн. Тому залучені всі: і уряд, і парламент, і Офіс Президента – усі працюють, щоб світ говорив про Саміт миру і закликав лідерів брати в ньому участь", – наголосив Єрмак.
Загалом, головною метою зібрання буде обговорення "формули миру", яка повинна була б посприяти завершенню повномасштабної війни на справедливих умовах. При цьому Зеленський припустив, що Путін та російський терористичний режим обов'язково спробують зірвати перший Глобальний саміт миру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.