Лубінець розповів про болісний процес обмінів полоненими з рф: як обирають людей для обміну та чи є шанс обміняти "всіх на всіх"

Омбудсмен України Дмитро Лубінець заявив, що через небажання російської сторони обмінів по схемі "всіх на всіх" ще не проводили

Дмитро Лубінець на зустрічі з сім'ями військовополонених
У Чернівцях провели зустріч з родичами військовополонених

Омбудсман України Дмитро Лубінець у Чернівцях провів велику зустріч з родичами військовополонених, зниклих безвісти за особливих обставин, які служили при військових частинах, що дислокуються у Чернівецькій області. На зустріч зареєструвалося майже 300 осіб. Під час виступу Лубінець відповів на питання журналістів щодо організації обміну полоненими і зокрема з приводу того, чи планується з росією обмін за схемою "всіх на всіх"

За словами Лубінця, всі обмінні процеси відбуваються за участю двох сторін. Спочатку Україна передає списки для погодження, після чого людей затверджують або ні. Як саме обирають тих чи інших - незрозуміло. Але росія може утримуватися від обміну жінок або ж поранених. 

"Як відбуваються обмінні процеси? З української сторони, я про це можу офіційно підтвердити, надсилаються постійно великі списки на російську сторону з пропозицією провести великі обміни. Потім росіяни дають погодження, що можуть певних людей зі списку повернути. А щодо решти ніколи не дають відповіді. Я неодноразово намагався запитати чому не віддають цих або цих? Піднімав питання щодо важкопоранених. Піднімав питання щодо жінок. Піднімав питання щодо тих хто, за нашою інформацією, має серйозне захворювання. Ніколи російська сторона не повідомляє про підстави відмови", - каже Лубінець.

У Чернівцях Лубінець відповів на питання присутніх
У Чернівцях Лубінець відповів на питання присутніх

Окремо він розповів про особисті зустрічі з російською омбудсменкою Тетяною Москальковою, під час яких особисто виступав ініціатором проведення великих обмінів. Але російська сторона не має бажання проводити такі обміни.

"У мене були три особисті зустрічі з Москальковою. Хоча я щиро вважаю, що там інструментаріїв захисту прав людини не існує, але тим не менше. На всіх трьох зустрічах я передавав списки та піднімав питання щодо повернення всіх військовополонених, які знаходяться на території Російської Федерації. Неодноразово виступав ініціаторами проведення великих обмінів, в тому числі ініціатором проведення обмінів всіх на всіх. Виключно через небажання російської сторони це зробити, ми таких обмінів не проводили", - розповідає український омбудсмен.

Сім'ї військовополонених очікують на повернення рідних
Сім'ї військовополонених очікують на повернення рідних

Також він пояснив деякі паузи між обмінами полоненими, в яких так само зацікавлена росія. Спроби переконати українців в зворотньому, він назвав гібридною інформаціонною війною нашого ворога.

"Щодо пауз, які спостерігаються в обмінних процесах. На мій погляд, це робиться свідомо російською стороною. У нас була велика пауза перед новим роком, на мій погляд.  Російська сторона намагалася використати елемент військовополонених для підривання соціальної, політичної ситуації в Україні. Спочатку вони зупинили обмінні процеси, потім ми почали спостерігати, що масово вони почали телефонувати напряму родичам військовополонених та повідомляти, що ми готові повертати вашого рідного/вашу рідну, а це Україна не хоче забирати. Росіяни спонукають родичів військовополонених на акції, мітинги, переконують перекривати вулиці, блокувати адмінбудівлі, нібито Україну це змусить проводити обміни. Відповідально вам заявляю, що ніколи Україна не зупиняла обмінні процеси. Росія постійно шукає нові інструментарії, як воювати проти нас. Гібридна війна продовжується, росіяни як підступно воюють проти нас на лінії фронту, так і підступно використовують різні інструментарії, інформаційні кампанії, кампанії дискредитації української влади, так і окремих співробітників. Україна робить все можливе, аби обміни продовжувалися!", - наголосив Лубінець.

Робота з сім'ями військовополонених
Робота з сім'ями військовополонених

Мітинги українців, до яких спонукає рф 

Одна з акцій на підтримку військовополонених пройшла у середині лютого у Кривому Розі. Містяни вимагали звільнення своїх близьких із російського полону. Зокрема, на мітингах були родини азовців та представники інших військових підрозділів, які наразі проходять реабілітацію. Вони прийшли на підтримку своїх побратимів, які досі перебувають у полоні рф. Воїни відзначили, що вийшли на мітинг, бо мають велику кількість друзів, які знаходяться у полоні. Також на мітингу були присутні дружини військовополонених. Вони хвилюються за стан здоров'я своїх чоловіків.

7 січня у Києві на Михайлівській площі також пройшла акція протесту за звільнення полонених військових полку "Азов" з росії. Росія не обмінює їх попри численні прохання та вимоги України. За інформацією від батьків та дружин військових, азовцям стає все важче і страшніше у полоні. На площі зібралось кілька десятків родин азовців. У всіх майже одна історія: військовим напередодні 16 травня обіцяли почесний полон і вони телефонували сім’ям і коханим – це був останній момент, коли вони чули рідних. Після того знайти бодай якусь інформацію про полонених азовців – неможливо. Мітингувальники також відзначили, що безпекові організації не роблять нічого, щоб повернути їхніх рідних.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

З 25 січня до 20 травня ми переживаємо складний період, який ще поглиблюється геополітичними та енергетичними аспектами. Багато людей відзначили збільшення депресивних станів від середини листопада до сьогодні. Про це та багато інше ми поговоримо з Владиславом Грицаєм. Також не обійдемо увагою тему енергії, яку ми направляємо у гнів на Росію, хоча вона могла б мати інші перспективи. Приєднуйтеся до перегляду, обіцяємо цікаву дискусію.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube