Обмін полоненими 16 лютого: за сотню захисників Україна віддала священника-колаборанта з УПЦ МП

На обмін колаборанта був запит зі сторони росії

Обмін полоненими 16 лютого: за сотню захисників Україна віддала священника-колаборанта з УПЦ МП
Священнослужитель УПЦ Московського патріархату добровільно співпрацював з окупантами

Під час останнього обміну військовополоненими, який відбувся 16 лютого, Україна віддала росії священника Московського патріархату з Донецької області. Він публічно виправдовував збройну агресію росії та підтримав псевдореферендум. Це допомогло поверненню 100 українських захисників.

Про це в ефірі телемарафону розповів представник ГУР Андрій Юсов. За його словами, колаборант погодився на обмін, в Україні на нього чекала тюрма.

"Вчора, щоб повернути наших хлопців, на запит тієї сторони і за власною згодою був переданий один колаборант, так званий священнослужитель Московського патріархату, який сприяв окупантам, зливав різноманітну інформацію, допомагав проводити так звані псевдовибори. РФ запросила, Україна не стала заперечувати, він сам був лише за, це допомогло повернути наших захисників додому. Ця робота буде тривати", - заявив Юсов.

Як пише "Українська правда", йдеться про настоятеля Свято-Казанської парафії Горлівської єпархії УПЦ МП у селищі Ярова на Донеччині Миколу Зірку. У четвер, 16 лютого, СБУ на своєму сайті оприлюднила інформацію, що до 7 років засудили священнослужителя УПЦ Московського патріархату, який добровільно співпрацював з російськими окупантами.

"Під час тимчасової окупації району він публічно виправдовував збройну агресію рф і закликав місцевих жителів підтримати загарбників. Крім того, він агітував парафіян взяти участь у псевдореферендумі та "проголосувати" за "приєднання" регіону до росії. Також пропонував людям "обрати" нового "голову" селища Ярова, який мав діяти у складі місцевої окупаційної адміністрації. Свою підривну діяльність зловмисник погоджував з представниками командування військових угруповань рф", - йдеться в повідомленні СБУ.

Суд визнав його винним за ч. 5 ст. 111-1 ККУ ("колабораційна діяльність"). Йому загрожувало 7 років тюрми з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком 12 років з конфіскацією майна.

Хто повернувся додому 16 лютого

У четвер додому під час обміну полоненими повернулися 100 українських воїнів та 1 цивільний. Серед звільнених бійців - нацгвардійці, прикордонники та військові ЗСУ. 94 з них - оборонці Маріуполя, включно з 63 воїнами з "Азовсталі". Також є українські оборонці з Херсонського та Київського напрямків. Багато з них отримали поранення різної тяжкості. Деякі звільнені не могли стримати емоцій та від щастя почали цілувати українську землю.

Нагадаємо, нещодавно омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що росія навмисно намагається затягнути обмін військовополоненими. Країна-терористка заявляє, що наші захисники нібито самі не хочуть повертатися додому. 

Раніше Інформатор повідомляв про те, як росіяни поводяться з полоненими в окупованій Горлівці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube